Wakacje na greckich wyspach? Sprawdź dlaczego tylko na Korfu!

Są miejsca w Europie, które po prostu wydają się niedoceniane, nie z powodu tego, jak popularne / niepopularne są, a nawet z powodu tego, jak piękne (lub nie) są, ale raczej z powodu tego, jak bardzo się znajome. Korfu jest jednym z nich! Dotyczy to zwłaszcza wszystkich najlepszych rzeczy do zrobienia na Korfu, które są rozsiane po całej wyspie.

Szczerze mówiąc, to wspaniała grecka wyspa, którą musisz odwiedzić.

Grecja ma setki wspaniałych małych wysepek rozsianych po Morzu Egejskim i Jońskim, a miejsca takie jak Santorini, Mykonos i Samos są prawdziwymi klejnotami.

To samo w sobie jest niesamowite dla nas, podróżników, ale jak u licha można wybrać tylko jedną wyspę do odwiedzenia?

Teraz nie mam odpowiedzi na to pytanie (walka jest prawdziwa, jeśli chodzi o wybór jednej wyspy do odwiedzenia), ale mam nadzieję, że mogę podzielić się małym fragmentem, dlaczego warto udać się na Korfu.

Zapoznaj się z najlepszymi rzeczami do zrobienia na Korfu podczas następnej podróży. Spędź na tej wyspie swój najlepszy czas w życiu.

1. Wąwóz w zatoce Agni

Położona na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy zatoka Agni to jeden mały klejnot do odwiedzenia. Ta historyczna wioska rybacka to wspaniałe miejsce, w którym można doświadczyć życia na wyspie. Ciesz się wybrzeżem, zanurz się w ciepłych wodach i zrelaksuj się w jednej z nadmorskich tawern, która wyczaruje pyszne dania Corfiot. Jeśli kochasz owoce morza, pokochasz tę małą zatoczkę.

Na smaczną przekąskę udaj się do Nikolas ‘Taverna. Nie będziesz rozczarowany. Szczerze mówiąc, to jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia na Korfu, jeśli masz ochotę na bardziej relaksujący dzień.

2. Zobacz dramatyczny Cape Drastis

Przylądek Drastis to jeden z najbardziej wysuniętych na północ punktów wyspy Korfu (i taki, którego nie można przegapić).

Teraz wydaje się, że zawsze pojawiają się niespójności co do tego, kiedy Cape Drastis jest otwarty, ale można z całą pewnością założyć, że miesiące letnie są to najlepszy czas, żeby się tam wybrać.

W pobliżu szczytu drogi znajduje się brama, która „czasami” służy za wjazd. Nie zawsze tak jest ale możesz mieć szczęście, że po prostu przejedziesz prosto przez nią.

Droga w dół do Cape Drastis może być trochę stroma, więc jedź ostrożnie. Po przyjeździe z pewnością docenisz, jak piękne jest to miejsce.

Nie zapomnij też zabrać ze sobą kilku butelek wody. W tym małym miejscu jest bardzo mało udogodnień. Mimo to jest to nadal jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia na Korfu.

3. Poznaj stare miasto Korfu (Kerkyra)

Żadna wizyta na Korfu nie jest kompletna bez wędrówki po Korfu (mimo że przypomina raczej ładne małe miasteczko).

Upewnij się, że spacerujesz po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, chroń stare miasto i zobacz, czy zauważysz którykolwiek z historycznych weneckich domów, które wciąż stoją.
Miej też oczy szeroko otwarte na pomnik Georgiosa Theotokisa, Liston, Starą Twierdzę, Plac Spilias i kościół św. Spyridona (patrona miasta).
Po całym tym odkrywaniu udaj się do The Venetian Well na pyszne jedzenie w idyllicznym otoczeniu (jagnięcina jest pyszna). Jest to dość historyczne miejsce i z pewnością jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia na Korfu, jeśli chcesz wybrać się na wycieczkę w bardziej miejskim stylu.

4. Wędruj po klasztorze Vlacherna

Prawdopodobnie jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na Korfu – klasztor Vlacherna – na swojej własnej wyspie wyrasta w morze. Obecnie do klasztoru prowadzi niewielka ścieżka nad wodą, co stanowi urocze miejsce do odwiedzenia.

Klasztor jest otwarty przez cały rok i zaprasza wszystkich odwiedzających.
Miej oczy szeroko otwarte na Mysią Wyspę, która znajduje się nieco dalej od morza.

5. Zobacz kościół św. Jerzego, Kerkyra

Chociaż ten kościół wygląda jak świątynia dorycka, został zbudowany przez Brytyjczyków w XIX wieku.

To wspaniałe miejsce, położone w starej twierdzy Kerkyra (miasto Korfu). W określonych porach roku w środku odbywają się koncerty, więc koniecznie sprawdź to po przyjeździe na wyspę. Szczerze mówiąc, to jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia na Korfu!

6. Pomyśl o oświadczynach na canal d’Amour

Prawdopodobnie jeden z bardziej ruchliwych obszarów wyspy Korfu – Sidari – ma mały klejnot, który zdecydowanie powinieneś zobaczyć. Tuż obok samego miasta (na zachodzie) znajduje się Canal d’Amour, jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na Korfu.

Lokalny folklor mówi, że pary, które pływają przez kanał, wkrótce się ożenią, co sprawia, że ​​jest to idealne miejsce, jeśli czekasz na odpowiedni moment, aby zadać “TO” pytanie.

7. Własne przyzwolenie na lokalne jedzenie

Grecja jest dobrze znana ze swoich świeżych, pysznych i wręcz smakowitych potraw… Korfu nie jest wyjątkiem! Jest obfita ilość dań Corfiot, których zdecydowanie powinieneś spróbować, a jagnięcina jest ulubionym mięsem na wyspie. Dostaniesz też niemożliwą mieszankę świeżych owoców morza i skorupiaków.

Koniecznie spróbuj też Sykomaïtha, to ciasto na bazie fig, które jest niesamowicie dobre.

8. Obejrzyj zachód słońca na plaży Loggas

Uważana za jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na wyspie, Logars Beach to doskonałe miejsce na relaks i relaks podczas oglądania zachodu słońca nad morzem. Albo zejdź na plażę, albo zostań na szczycie klifów i usiądź w restauracji na szczycie klifu z frappe lub ouzo (dla osób nie będących kierowcami).

To świetne miejsce i naprawdę warte odwiedzenia po długim dniu spędzonym na odkrywaniu najlepszych atrakcji Korfu.

Korfu to wyspa, która dostarczy Ci niesamowitych chwil i wrażeń zarówno jeśli wybierzesz się tam solo, jak i w parze. Na Korfu po prostu ciesz się chwilą!