Uzdrowiskowe wczasy w Kołobrzegu. Co miasto ma do zaoferowania turystom?

Na mapie Polski istnieje kilka takich miejsc, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów niezależnie od pory roku. Należy do nich bez wątpienia Kołobrzeg, miasto oferujące urlopowiczom mnóstwo atrakcji nie tylko rozrywkowych. Usytuowane nad morzem, stanowi gratkę zwłaszcza na wakacyjne podróże. Jednakże z racji wartościowych dobrodziejstw miejscowości, coraz więcej osób odwiedza ją również poza sezonem letnim. Przebywając w nadmorskim kurorcie, wczasowicze odpoczywają zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Hotele Kołobrzeg proponują bowiem swoim gościom nie tylko urokliwą lokalizację blisko morza, ale i centrum fitness oraz zabiegi rehabilitacyjne. Nie bez przyczyny zresztą Kołobrzeg nazywany jest największym polskim uzdrowiskiem. Co w takim razie gwarantuje turystom to wyjątkowe miasto nad Morzem Bałtyckim? Które hotele w Kołobrzegu warto wziąć pod uwagę, planując wyjazd?

Kołobrzeg, czyli największe polskie uzdrowisko

Historia Kołobrzegu jako miasta uzdrowiskowego sięga początku XIX wieku, kiedy to powstał w miejscowości zakład kąpieli morskich. Obecnie znajduje się tutaj kilka dzielnic uzdrowiskowych. I to m.in. dlatego miasto przyciąga tłumy kuracjuszy zarówno latem, jak i w okresie jesienno-zimowym. Turyści chętnie korzystają z kąpieli borowinowych i solankowych. Tego rodzaju zabiegi oparte o borowinę i solankę, mają charakter regeneracyjno-leczniczy. Świetnie sprawdzają się w przypadku dolegliwości układu oddechowego, alergii skórnych lub zaburzeń układu krążenia.

Atrakcje turystyczne miasta

Kołobrzeg oferuje swoim turystom jednak znacznie więcej. Za wizytówkę miasta uchodzi długie na 220 metrów i szerokie na 9 metrów, kołobrzeskie molo. Natomiast gdy pogoda nie sprzyja plażowaniu, z pewnością warto zainteresować się zabytkami w tym np. ratuszem oraz bazyliką konkatedralną. Obowiązkowe punkty dla wszystkich pasjonatów militariów stanowią natomiast Muzeum Oręża Polskiego, Baszta Prochowa czy Reduta Bagienna. Poza tym atrakcją, której wręcz nie można pominąć, będąc w Kołobrzegu jest Muzeum Minerałów zlokalizowane w podziemiach latarni morskiej.

Które hotele Kołobrzeg wziąć pod uwagę, planując wyjazd?

W centrum miasta czy w ustronnej okolicy? Chcąc zarezerwować pobyt w Kołobrzegu, należy przede wszystkim dookreślić własne oczekiwania względem wyjazdu. Oferowane miejsca noclegowe są bowiem zlokalizowane w przeróżnych miejscach o bardziej lub mniej turystycznym charakterze. Hotel*** NAT Kołobrzeg usytuowany jest w spokojnej okolicy nad samym morzem, a jednocześnie blisko parku. Kuracjusze mogą tutaj liczyć na ciszę, sprzyjającą odpoczynkowi niezależnie od sezonu turystycznego. Goście na terenie hotelu mają możliwość skorzystać zarówno z podstawowej oferty noclegowej, jak i szeregu zabiegów rehabilitacyjnych w tym również z udogodnień jak np. basen kryty, sauna oraz jacuzzi.

Wygodny hotel blisko morza Kołobrzeg

Hotel*** NAT Kołobrzeg oddaje do dyspozycji gości przestronne 2-osobowe pokoje z balkonem lub tarasem otwartym, jak i kompleksowo wyposażone apartamenty. Dużym zainteresowaniem wśród gości cieszą się zabiegi odnowy biologicznej. W hotelowym centrum SPA, można zdecydować się m.in. na hydromasaże, inhalacje, krioterapie, laseroterapię czy tlenoterapię. Dla mniej zdecydowanych osób, hotel proponuje natomiast klasyczne masaże. Decydując się na pobyt w Hotel*** NAT Kołobrzeg, turyści mogą liczyć na kompleksową obsługę w tym również jeśli chodzi o wyżywienie. Hotelowa restauracja gwarantuje pełnowartościowe i smaczne dania kuchni polskiej.

Kołobrzeg nie bez przyczyny co roku przyciąga tłumy turystów z całego świata. To nowoczesne miasto z jednej strony zapewnia swoim gościom odpowiednią opiekę leczniczą, z drugiej zaś nie pozwala im się nudzić niezależnie od pory roku czy warunków pogodowych. Najlepsze hotele zlokalizowane w pobliżu szerokiej piaszczystej plaży, zachęcają wczasowiczów do skorzystania z bogatej oferty noclegowej oraz rehabilitacyjnej. Kompleksy tego typu gwarantują kuracjuszom doskonałe warunki do relaksu, rozrywki oraz poprawy kondycji zdrowotnej.

Nadwiślańska Agencja Turystyczna

infolinia: tel.: +48 32 326 23 50 – 52