Najlepsze plaże Hiszpanii

Co widzimy, kiedy myślimy o Hiszpanii? O wspaniałym Madrycie w pełni słońca? Wspaniałej kuchni? Matadorach, którzy pojedynkują się w bykami?
Chyba najwięcej z nas myśli o wspaniałej, słonecznej pogodzie i kilometrach pięknych plaż. Właśnie – Hiszpania stoi turystyką, zwłaszcza jeśli poszukujemy plaż. Dlatego przedstawimy wam dzisiaj 10 najlepszych plaż w Hiszpanii.

1.Playa de Lloret, Costa Brava

Plaża ta znajduje się przy najsłynniejszym chyb kurorcie w Hiszpanii – Lloret de Mar. To jest najlepsza reklama dla tej pięknej plaży
Idąc na nią spokojnie możemy spodziewać się złotego piasku pod stopami i błękitnej, czystej, ciepłej wody Morza Balearskiego. Poza tym na plaży znajdziemy wiele innych dodatkowych atrakcji, które umilą nasz wypoczynek.
1,5 kilometrowa promenada do spacerowania, możliwość skorzystania ze skuterów wodnych, nurkowania, czy rejsu statkiem z przezroczystym dnem, do obserwowania życia morskiego.

2.Cala Xarraca, Ibiza

Ibiza to klasyk, jeśli chodzi o piękne plaże w Hiszpanii. Jednak tłumy ludzi mogą zniechęcić.
Chyba, że wybierzemy się na plaże Cala Xarraca. Jest to dość mała plaża, ale właśnie dzięki temu dużo ludzi jej nie wybiera na miejsce odpoczynku. Większość jej powierzchni pokryta jest mięciutką trawą morską. Dużą atrakcją plaży są również jaskini podwodne stanowiące świetny punkt do nurkowania.
To jednak nie jest plaża dla rodzin z dziećmi – występują na niej meduzy, które mogą poparzyć. Istnieje alarm meduzowy, który zapewnia bezpieczeństwo, jednak z dziećmi lepiej nie ryzykować.

3.Playa Caleton Blanco, Lanzarote

Wyspy Kanaryjskie, przynależące do Hiszpanii to duży ośrodek turystyczny. Nie dziwne więc, że jedna z piękniejszych plaż leży właśnie tam. Playa Caleton Blanco to połączenie czarnych skał powstałych po lawie z wygasłego wulkanu i białego piasku. Jest to unikalny obraz w krajobrazie Hiszpanii.

4. Es Trenc, Majorka

W poszukiwaniu niezwykle piaszczystych plaż wybierzmy się na Majorkę. Znajdziemy tu plaże Es Trenc, która zapewnia nam jasny piasek i piaszczyste wydmy.
Łagodny teren, jasny piasek i spokojna woda to idealne miejsce dla rodziców z dziećmi, jednak trzeba uważać, na którą część się idzie.
Kawałek plaży oficjalnie przeznaczony jest dla nudystów.

5.Playa El Canuelo, Costa del Sol

Słoneczne Wybrzeże jest wybierane na miejsce wypoczynku przez wiele osób. Nie może to dziwić – znajdują się tam najpopularniejsze plaże Hiszpanii. Jednak jeśli poszukujesz kawałka zacisznego miejsca w otoczeniu pięknej nadmorskiej przyrody wybierz plaże El Canuelo. Znajduje się ona na terenie chronionego krajobrazu. Ma to swoją cenę – do plaży dojedzie się jedynie autobusem i oprócz dwóch restauracji nie ma tu innych atrakcji. Jednak jeśli potrzebujesz ciszy i chcesz podziwiać przyrodę to plaża idealna dla ciebie.

6. Cala Ambolo, Costa Blanca

To wyjątkowa plaża. Otaczają je wapienne ściany, które sprawiają, że zejście na nią jest bardzo wyjątkowe. Wejście prowadzi przez wapienne schody wykute w tych ścianach. Przez to, że jest tak “mało dostępna” nie została zniszczona przez człowieka. Charakteryzuje się za to błękitną wodą i niezwykle czystym, białym piaskiem.
Jedyna wada to fakt, że jest to ulubiona plaża nudystów. Przepisy nie zakładają jednak, że jest ona wyłącznie dla nudystów lub nie.
Mimo to jest to fantastyczny wybór dla osób kochających wspinaczkę ze względu na skały i skoki do wody.

7.Cala Galdana, Minorka

Szukasz pięknych, białych plaż w otoczeniu kontrastowej, ciemnej zieleni lasów sosnowych? Jedna z plaż Minorki Cala Galdana, będzie dla ciebie idealna. Nie tylko wygląda przecudnie na zdjęciach i w rzeczywistości, ale spełnia najwyższe standardy czystości – pomimo tłumów turystów, które na nią zjeżdżają.
Jeśli jednak szukasz wygodnego wypoczynku, na czystej plaży w otoczeniu lazurowej wody i słysząc szum lasu sosnowego za plecami ta plaża jest stworzona dla ciebie.

8. Costa Calma, Fuerteventura

Fuerteventura to jedna z Wysp Kanaryjskich. To samo przez się mówi o tym, jak piękna jest plaża Costa Calma. Prawie dwa kilometry piaszczystej plaży w otoczeniu lazurowej wody i pięknych, łagodnych wzgórz. W dodatku, poza najbardziej obleganymi punktami plaży istnieją urokliwe zatoczki, gdzie niewiele osób chodzi. Z jednej strony szkoda, bo są przepiękne, a z drugiej strony jest to idealne miejsce na spokojny wypoczynek z dala od gwaru i krzyków ludzi.
Ta plaża to też idealne miejsce dla osób kochających sporty wodne. Panują tu świetnie warunki dla windsurfingu, surfingu, nurkowania,

9.Platja de la Fragata, Katalonia

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek na plaży to ta plaża będzie dla ciebie idealna. Na tej piaszczystej plaży królują wszelkie sporty plażowe i wodne, zamiast parasoli pojawiają się liczne wypożyczalnie sprzętu i prysznice. Znajduje się tu również gotowe boisko do siatkówki plażowej.
Plaża ta polecana jest również dla rodzin z dziećmi, gdyż jest piaszczysta, o łagodnej budowie i znajduje się niedaleko miasta, dzięki czemu nie trzeba daleko jechać.

10. Maro, Nerja

Najciekawsze zostawiliśmy na koniec. Według wielu osób ta plaża jest jedną z najciekawszych i najpiękniejszych plaż w całej Andaluzji. Do dyspozycji mamy tu krystalicznie czystą, przyjemną wodę, wspaniałe krajobrazy, naturalne przepiękne widoki.
Dodatkowo mamy mnóstwo atrakcji na tej plaży. Warunki do nurkowania są tu takie, że zarówno bardziej doświadczeni nurkowie będą zachwyceni podziwianiem życiem morskim, ale także nurkować zacząć mogą tu dzieci. Warto również zainteresować się spływem kajakowym.