Dlaczego apartamenty są lepsze od hotelu?

Wybierasz się na urlop nad polskie morze i szukasz noclegu? Zastanawiasz się między hotelem a apartamentem? Dlaczego apartamenty są lepsze od hotelu? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

  1. Jakie są różnice pomiędzy apartamentem a hotelem?
  2. Dlaczego apartament jest lepszym wyborem?

Szukasz noclegu na wakacje i próbujesz wybrać między pokojem hotelowym a apartamentem? Dlaczego warto decydować się na to drugie rozwiązanie? Jakie są różnice pomiędzy standardowym apartamentem a pokojem hotelowym? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym tekście. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem już teraz!

Jakie są różnice pomiędzy apartamentem a hotelem?

Dlaczego coraz więcej osób wybiera wynajem apartamentów zamiast pokoi hotelowych? Różnic między obiema przestrzeniami jest wiele. Przede wszystkim apartamenty są z reguły dużo większe i przestronniejsze od pokoi oferowanych przez hotele. To doskonała opcja dla tych osób, które cenią sobie sporych rozmiarów metraż, większą ilość miejsca, swego rodzaju swobodę i oczywiście domową atmosferę.

Nierzadko apartamenty są również urządzane bardziej luksusowo i mają równie bogatsze wyposażenie. Każdy gość ma do dyspozycji sporych rozmiarów łóżka, dobrej jakości sprzęty RTV oraz inne, dodatkowe udogodnienia, których w pokojach hotelowych z reguły brakuje. Mamy tutaj na myśli na przykład ekspres do kawy, dużą wannę czy specjalnie wydzieloną przestrzeń jadalną.

Takie apartamenty na wynajem bardziej przypominają właściwie mieszkania, w porównaniu do standardowych pokojów hotelowych. Ze względu na większy metraż w apartamencie zmieści się nawet czteroosobowa rodzina, z czego korzystają właśnie najchętniej osoby wyjeżdżające na wakacje z dziećmi czy przyjaciele, którzy również chcą spędzić wspólnie wakacje.

Jeśli zatem cenisz sobie swobodę, dużą przestrzeń i swego rodzaju intymność czy prywatność, gwarantujemy, że apartament będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. I okazuje się, że również dużo tańszym, niż luksusowy hotel.

Dlaczego apartament jest lepszym wyborem?

Dlaczego apartament jest lepszym wyborem? Jak już wspominaliśmy, apartamenty w porównaniu do pokoju hotelowego są większe. A zatem będziesz mieć dużo więcej miejsca do wypoczynku. Na większym metrażu zmieści się także większa ilość różnorodnych udogodnień. Poza pokojem z łóżkiem i łazienką otrzymujesz przestrzeń jadalną oraz kuchnię. Zarówno łazienka, jak i kuchnia nierzadko są dużo lepiej wyposażone w porównaniu z tym, co można zastać w standardowym pokoju hotelowym. A zatem mieszkając w apartamencie, możesz swobodnie przygotowywać śniadania, obiady i kolacje o takich porach, jakie są dla Ciebie najdogodniejsze. W hotelu natomiast godziny śniadań czy kolacji – o ile są w ofercie – organizuje się o wyznaczonych porach oraz określonym miejscu, na przykład w restauracji hotelowej. Dodatkowo gotowanie w apartamencie jest dużo tańsze niż obiady podawane we wspomnianej restauracji hotelowej. Posiłki przygotowujesz przecież z zakupionych przez siebie w sklepie produktów. Zaoszczędzone pieniądze natomiast możesz wydać na większą ilość pamiątek czy na bilety do muzeów lub innych atrakcji, które planujesz odwiedzić w wybranej przez siebie okolicy.

Jeśli chodzi o hotele ze względu na mały metraż całego pokoju, w łazience do dyspozycji gości najczęściej są jedynie prysznice. W apartamentach natomiast nierzadko umieszcza się sporych rozmiarów wanny – również z funkcją prysznicową. A zatem możesz sam decydować, czy danego dnia chcesz wziąć szybki prysznic, czy długą kąpiel.  

Zatem wbrew pozorom apartament jest tańszą opcją od pokoju hotelowego. Przede wszystkim dlatego, że w hotelu za udogodnienia trzeba niestety na miejscu dopłacać.