Rejsy wycieczkowe statkiem – jakie są zalety takiego urlopu?

Nigdy wcześniej podróżowanie nie było tak proste i szeroko dostępne, jak w dzisiejszych czasach. Przystępne ceny i łatwość w poruszaniu się pomiędzy państwami spowodowały, że zagraniczne wakacje stały się popularne i dostępne praktycznie dla każdego, kto kiedykolwiek myślał o tym, aby odwiedzić najdalsze zakątki świata. Choć możliwości jest naprawdę wiele, to jednak najczęściej pojawiającym się problemem jest właśnie wybór miejsca, w którym chciałoby się spędzić urlop. Standardowe podróżowanie można jednak zamienić na coś bardziej ekscytującego – rejst statkiem wycieczkowym.

Jak wygląda rejs statkiem wycieczkowym?

Od pewnego czasy rejsy wycieczkowe statkiem stały się bardzo popularną formą wypoczynku urlopowego. Na czym jednak polega to całe rejsowanie? Otóż główną ideą jest wypoczynek na pokładzie statku, który każdego dnia zawija do innego portu, najczęściej zabytkowego miasta. Pasażerowie mają wtedy możliwość zwiedzenia kilku miejsc w trakcie urlopu, bez konieczności ciągłego pakowania się, przemieszczania i zmiany hotelu. Niegdyś cena takiej wyprawy mogła odstraszyć nie jednego turystę, jednak obecnie rejsy stały się alternatywą dla wypoczynku All Inclusive.

Wybierając rejs wycieczkowy nie trzeba wcale rezygnować z ze wszystkich udogodnień, gdyż na pokładach znajduje się jeszcze więcej usług niż w niejednym hotelu. Dodatkowo pasażerowie mają do wyboru wiele różnych rodzajów kabin albo apartamentów typu suite, które są noclegami wyższej kategorii i z dodatkowymi udogodnieniami.

Interesują Cię rejsy statkami wycieczkowymi? Sprawdź ofertę na https://dreamgo.pl/typ-podrozy-zwiedzaj/odkryj-kilka-wysp/rejsy-wycieczkowe/

W jakie kierunki najczęściej pływają statki wycieczkowe?

Największą popularnością cieszą się rejsy statkiem po Karaibach. Podczas tygodniowej podróży na pokładzie statku można dać się ponieść rytmom reagge na Jamajce, nurkować z płaszczkami na Kajmanach, odwiedzić ruiny miasta Majów w Meksyku oraz wylegiwać się pod palmą na Bahamach. Karaiby są istnym rajem, ktory w szczególności przyciąga polskich turystów w zimowych miesiącach.

Mniej popularnym, ale także często wybieranym kierunkiem jest Morze Śródziemne. Armatorzy Costa Cruises i MSC Cruises organizują wiele rejsów po basenie Morza Śródziemnego. W tym czasie statek wycieczkowy zawija do Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Francji czy Maroko w Afryce. Osoby preferujące nieco zimniejsze klimaty wybierają z kolei rejs statkiem wycieczkowym na fiordy norweskie.

Co zawiera cena rejsu statkiem wycieczkowym?

Podstawowa cena rejsów na najnowszych statkach wycieczkowych zawiera: pobyt na statku i korzystanie z atrakcji rekreacyjno-sportowych, wieczorne spektakle w teatrze, zakwaterowanie w dwuosobowej kabinie z 3 posiłkami i napojami, przekąski między posiłkami głównymi, usługę bagażową i codzienny serwis kabinowy. Ponadto w każdej kabinie znajduje się klimatyzacja.

Co istotne, dodatkowymi opłatami obarczone są obowiązkowe napiwki w kwocie 10-15 euro za dzień na jedną osobę. Warto również pamiętać, że waluta na każdym statku może być inna i zależy w dużej mierze od trasy. Podczas podróży dodatkowo płatne są także kabiny z oknem, balkonem lub tarasem, opcja All Inclusive czy zabiegi w SPA.