Ubezpieczenie snowboard

Uprawianie sportów zimowych i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Planując aktywny wypoczynek na stoku warto rozważyć zakup ubezpieczenia. Dzięki temu ominą nas niespodziewane koszty, gdy wydarzy się nieszczęśliwy wypadek, o który przy sportach zimowych nie trudno. Optymalna polisa narciarska zwykle chroni nas w sytuacji nieszczęśliwego wypadku, ale też gdy uszkodzony zostanie sprzęt sportowy.

  1. Ubezpieczenie narciarskie, ubezpieczenie snowboard
  2. Jak znaleźć ubezpieczenie

Ubezpieczenie narciarskie, ubezpieczenie snowboard

Aktywność związana z uprawianiem sportów zimowych to ciekawy pomysł na spędzanie czasu w okresie zimowym. Jednak ze sportami zimowymi wiąże się pewne niebezpieczeństwo, dlatego przed wyjazdem na stok powinniśmy zadbać o ubezpieczenie podróży i wykupić polisę narciarską i ubezpieczenie snowboard, które zabezpieczą nas i naszych bliskich. Ubezpieczenie narciarskie to inaczej ubezpieczenie turystyczne rozszerzone o ochronę osób, które uprawiają sporty zimowe. Firmy ubezpieczeniowe zwykle przygotowują pakiet ubezpieczeń według indywidualnych potrzeb klienta, dlatego możemy dopasować i wybrać odpowiednią dla nas polisę według swoich potrzeb. Zwróć uwagę na ogólne warunki ubezpieczenia. Znajdziesz tam wszelkie szczegóły na temat tego jaki jest zakres ubezpieczenia. Ważna jest suma ubezpieczenia oraz to co polisa obejmuje. Firmy ubezpieczeniowe często wykluczają z polisy tak zwane sporty wysokiego ryzyka.

Podstawowy zakres ochrony przydaje się w sytuacji:

-nieszczęśliwych wypadków oraz następstw nieszczęśliwych wypadków

-trzeba pokryć koszty leczenia, akcji ratowniczej

-transportu medycznego, transportu powrotnego

-kradzieży lub uszkodzenia sprzętu sportowego

Możemy także rozszerzyć zakres ochrony o ubezpieczenie Covid oraz ubezpieczenie narciarskie OC. Zapewni nam to ochronę ubezpieczeniową, gdy wypadek na stoku wydarzy się z naszej winy i nie będziemy musieli pokrywać ewentualnych kosztów z własnych środków.

Jak znaleźć ubezpieczenie

Przed wyborem ubezpieczyciela koniecznie porównaj oferty i sprawdź co dokładnie obejmuje ubezpieczenie snowboard i narciarskie. Pamiętaj, żeby zapoznać się z zapisem w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Ważna jest także liczba ubezpieczonych osób, zwłaszcza jeśli planujemy rodzinny wyjazd. Wygodną opcją, z której możemy skorzystać bez wychodzenia z domu jest proponowane przez Tu Europa ubezpieczenie online. Ta funkcja może okazać się pomocna w momencie, gdy do wyjazdu zostało niewiele czasu i nie dokonaliśmy jeszcze zakupu ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*