Gdzie pojechać na wakacje, by zrobić furorę na Insta? TOP 3 najpiękniejsze plaże świata

Scrollując Instagram, trudno nie natknąć się na bajeczne zdjęcia z dalekich podróży. Takie fotografie przykuwają wzrok i przenoszą odbiorcę w inny wymiar. Oczywiście świat mediów społecznościowych należy traktować z przymrużeniem oka. Puszczamy więc oko do czytelników i przedstawiamy najpiękniejsze kraje świata z bajecznymi (i fotogenicznymi) plażami. Poczujesz się jak w raju, a przy okazji sprawisz, że niejedna osoba przestanie scrollować i zachwyci się wraz z tobą.

Najpiękniejsze kraje świata – dokąd na bajkowe wakacje?

Lazurowa woda, niemalże biała plaża, która rozciąga się po horyzont, strzeliste palmy i bezchmurne niebo – warto choć raz zobaczyć na własne oczy pejzaż niczym z wakacyjnej pocztówki. Nasuwa się jednak pytanie: dokąd warto się udać w taką podróż życia? Do najpiękniejszych krajów świata!

Kostaryka: Playa Santa Teresa

Serce każdego turysty z pewnością skradnie ta piaszczysta plaża, położona nad Pacyfikiem, a dokładniej na półwyspie Nicoya. Jest to jedna z tych rozległych plaż, które wydają się nie mieć końca. Pod stopami masz czyściutki piasek, a przed sobą lazurową wodę. Dużym atutem tego miejsca jest fakt, że spokojnie można tutaj korzystać z kąpieli. Przy brzegu jest płytko i bez problemu można wejść do wody. Z kolei kilkadziesiąt metrów od brzegu można poszaleć na desce surfingowej. Plaża ta jest niezwykle lubiana również przez wielbicieli tego rodzaju sportów. Plaża nie jest komercyjna, można tam podziwiać naturalny pejzaż i dziką przyrodę. To idealne miejsce na to, by wykonać piękne zdjęcia. Z drugiej jednak strony niedaleko położone jest miasteczko, które oferuje dostęp do sklepów i barów. Nieopodal znajdziesz także bogatą bazę hotelową.

Emiraty Arabskie: Ajman Beach

Plaże w Emiratach Arabskich zapierają dech w piersiach. Tutaj potęga natury splata się z nowoczesną architekturą. W szklanych wieżowcach odbijają się promienie zachodzącego słońca, a tętniące życiem miasto zapewnia turystom wszystko, czego dusza zapragnie. Na plaży można wynająć komfortowe leżaki czy parasole, a także sprzęt do uprawiania sportów wodnych. Jest to plaża, która spełni wszelkie oczekiwania. Sprawdzi się zarówno w przypadku rodzin z dziećmi, jak i miłośników sportu czy samotnego wypoczynku.

Kenia: Diani Beach

Kenia to prawdziwie egzotyczny kierunek, który dotąd nie został zdominowany przez masową turystykę. Wspomniana plaża leży jednak w dość popularnym regionie, a mianowicie w obrębie kurortu Mombasa. Piękna piaszczysta plaża liczy aż 17 kilometrów długości, a ponadto w każdym jej miejscu można swobodnie zejść do wody. Dużym atutem tego miejsca jest niezwykle spokojna woda oraz płytki ocean przy brzegu. W ten bajkowy krajobraz idealnie wpisują się wysokie palmy, a na plaży zastaniesz leżaki do wypożyczenia. To jedno z najpiękniejszych miejsc w tym regionie.

Więcej propozycji znajdziesz na stronie: turystycznyninja.pl.

Piękne plaże na zdjęciach – jak robić dobre zdjęcia z wakacji?

Zdjęcia to nie tylko materiał na Instagram czy inne media społecznościowe. Fotografie to najpiękniejsza pamiątka z wakacji. To ulotne chwile, niezapomniane emocje i zapierające dech krajobrazy zamknięte w kadrze. Miło wrócić do tych chwil, kiedy za oknami ziąb i szaruga. Warto znać kilka sprawdzonych sposobów na wykonanie idealnego zdjęcia na plaży.

Bardzo ważne są proporcje. Pamiętaj, by nie umieszczać linii horyzontu na środku fotografii. Niebo lub plaża (w zależności od twoich upodobań) powinny zajmować 3/4 zdjęcia, wówczas linia horyzontu znajdzie się na 1/3 wysokości zdjęcia.

Zwracaj uwagę na detale (weź w rękę muszelkę lub sfotografuj małego kraba). Spróbuj uchwycić magię wschodu słońca, a jeśli fotografujesz ludzi – unikaj pozowanych zdjęć. Szukaj ciekawych obiektów, które zapadają w pamięć: wodospady, lokalne atrakcje, barwne rośliny i owoce, a także zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.