Sylwester 2022 nad morzem. Dlaczego warto postawić na tę opcję?

Nadmorskie okolice kojarzą się nam głównie z letnimi urlopami, kąpielami w Bałtyku i opalaniu się na piaszczystej plaży. Z roku na rok przybywa jednak osób, które nad morze wybierają się także w zimie, a zwłaszcza w okresie okołoświątecznym. Sylwester nad morzem to doskonała alternatywa dla spędzenia ostatniego dnia w roku w górach, która oferuje naprawdę sporo korzyści. Dlaczego warto się na nią zdecydować i w tym roku nieco na przekór zwyczajom, spędzić zabawę sylwestrową nad morzem? O tym powiemy poniżej!

Sylwester nad morzem dla osób ceniących sobie ciszę i spokój

Zdecydowanie najwięcej osób na sylwestra wyrusza w góry, aby spędzić ostatni dzień w roku w jednym z tamtejszych hoteli lub pensjonatów. To doskonała opcja dla tych turystów, którzy lubują się w typowo turystycznej atmosferze – tłumach ludzi w najważniejszych zakątkach miasta, zatłoczonych restauracjach i lokalach, a także zgiełku panującym w miejscu zakwaterowania, równie pełnym turystów, co centrum miasteczka. Ci turyści, którzy chcą natomiast spędzić sylwestra w bardziej kameralnej atmosferze, powinni wyruszyć w zupełnie przeciwnym kierunku – nad morze.

Nadmorskie miejscowości przeżywają swoje największe oblężenie w okresie letnich wakacji – czas między czerwcem a wrześniem jest najbardziej „gorący” i to nie tylko ze względu na panujące nad morzem wysokie temperatury. Wraz z ich spadkiem, maleje także liczba turystów, których pod koniec roku jest nad morzem niewielu. Sylwester nad morzem to więc idealna propozycja dla osób, które nade wszystko cenią sobie kameralną atmosferę, ciszą i spokój – wszystko to znajdą bowiem w nadmorskich kurortach otwartych w okresie zimowym.

Unikalny klimat nadmorskich krajobrazów w okresie zimowym

Morze większości z nas kojarzy się ze słońcem, ciepłą wodą i długimi dniami, których zwieńczeniem są przepiękne zachody słońca. Okazuje się jednak, że polskie morze prezentuje się równie atrakcyjnie zimie, co w okresie letnich wakacji. Według opinii wielu turystów, to właśnie w zimie można podziwiać jego niepowtarzalny urok. Sylwester nad morzem to więc doskonała okazja, aby na własne oczy przekonać się, jak wyglądają nadmorskie krajobrazy w chłodnym okresie w roku oraz docenić ich niepowtarzalny, unikalny urok.

Trustów spędzających zimowy urlop nad morzem zachwycą jednak nie tylko nadmorskie plaże pokryte puszystym śniegiem, ale także unikalne piękno położonych nad brzegiem morza miejscowości, które pod koniec roku odsłaniają swoją zupełnie nową twarz. Centra miasteczek zostają obficie udekorowane na święta, a krótkie zimowe dni i szybko zapadający zmrok pozwalają do woli cieszyć się blaskiem świątecznych lampek.

Jakby tego było mało, w Trójmieście, a konkretnie w Gdańsku, co roku odbywa się bardzo ważne wydarzenie – Jarmark Bożonarodzeniowy. Udział w nim mogą wziąć także osoby, które zdecydują się połączyć sylwester nad morzem ze świętowaniem w tym samym miejscu Bożego Narodzenia. Zdecydowanie warto wziąć udział w tym wydarzeniu, gdyż Jarmark w Gdańsku nie bez powodu jest uznawany za jedno z najpiękniejszych wydarzeń tego typu w Polsce!