Zakopane – co warto zwiedzić w polskiej stolicy Tatr.

Zakopane jako idealne miejsce dla turystów

Zakopane to miejsce, które tłumnie odwiedzane jest przez turystów z całego świata. Wiele osób, gdy pomyśli sobie o tym miejscu, to automatycznie w myślach ma zimę, zawody w skokach narciarskich, które co roku przyciągają kolosalne tłumy kibiców. Ale to tylko cząstka tego, co to miejsce posiada. To wręcz kopalnia atrakcji, które koniecznie musimy zobaczyć, gdy tylko się tu pojawimy. Każdy, kto tylko zdecyduje się na przyjazd tutaj, by zobaczyć te wszystkie piękne atrakcje, które sprawią, że taką wycieczkę zapamiętamy do końca życia. W swoim artykule skupiłem się na pokazaniu tych miejsc w Zakopanem, które bezsprzecznie trzeba zobaczyć, gdy już podejmie się decyzje, że to właśnie tutaj chce się spędzić swój wolny czas.

Krupówki

Krupówki, to pierwsze miejsce, które warto odwiedzić. Jednocześnie to miejsce, które wielu uważa za dumę tego miasta. To doskonałe wręcz miejsce dla turystów, które słynie z licznych straganów oferujących różnorakie przekąski, pamiątki, jak i pięknych zabudowań, które możemy podziwiać, przechadzając się tamtejszym deptakiem. Możemy tam również napić się czegoś ciepłego, jak i coś zjeść. Wiele osób poleca szczególnie herbatę góralską, której smak sprawia, że ma się od razu chęć na następną. Krupówki to pozycja obowiązkowa dla każdego wycieczkowicza niezależnie od tego, na jaki okres czasu tam przyjechał.

Wielka krokiew

Wszyscy ci, którzy lata temu tłumnie siadali zimą przed telewizorami, i dmuchali pod narty naszemu wspaniałemu skoczkowi narciarskiemu, Adamowi Małyszowi, który leciał po kolejne wygrane, teraz mogą z bliska przyjrzeć się miejscu, które było tak mocno oblegane przez kibiców, gdy święcił on tu swoje wielkie triumfy. Na własnej skórze możemy przekonać się z bliska, jak ogromny jest to obiekt narciarski, i jak odważny jest każdy, kto w takim miejscu oddaje skoki.

Ci bardziej odważni mogą również wejść na górę takiej skoczni, i przez chwilę poczuć się, jakby sami byli zawodnikami, którzy biorą udział w takich zawodach. To także doskonałe miejsce, by podziwiać całe piękno Zakopanego, gdyż widoki z tego miejsca są wręcz powalające.

Myszogród

Dla najmłodszych również są tu miejsca, które zachwycą je już od samego wejścia. Jednym z takich miejsc bezapelacyjnie jest Myszogród. Czym to miejsce tak przyciąga? A tym, że tysiące żywych myszek przedstawionych jest tu w różnorakich sceneriach. Przykład? Myszki jadące pociągiem. Dla najmłodszych to rozrywka, której nie zapomną. To znakomicie spędzony czas pełen zachwytów i śmiechów. Istnieje ryzyko, że nasze pociechy same będą chciały tu zamieszkać. Gdy jesteśmy na wycieczce z dziećmi, to pozycja numer jeden do odwiedzenia.

Góralski ślizg

Dla fanów adrenaliny i emocji również jest miejsce, gdzie będą mogli poczuć jedno i drugie. Góralski ślizg, bo to o nim mowa to ogromna zjeżdżalnia, która posiada osiem równoległych torów. To znakomita rozrywka dla całych rodzin, jak i wtedy, gdy jesteśmy tam z przyjaciółmi. Wspólne ściganie się zapewni każdemu z nas wiele minut wspaniałej zabawy, którą często będziemy potem wspominać.

Muzeum Tatrzańskie

Pasjonaci zwiedzania i podziwiania różnorakich eksponatów także znajdą coś dla siebie. Muzeum Tatrzańskie to kolejna z atrakcji tego miasta, którą warto zobaczyć. Znajdziemy tu ekspozycje przyrodnicze, etnograficzne, jak i oczywiście historyczne. Na uwagę zwraca fakt, że wszystko jest tu podzielone tematycznie, jak i to, że owe muzeum uważane jest, za jedno z najstarszych muzeów regionalnych w kraju. Otoczone piękny drzewami również swoim wyglądem zdecydowanie zachęca do wejścia i spędzenia w nim swojego czasu.

Dolina Kościeliska

To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto kocha spędzać czas na spacerowaniu w pięknym otoczeniu. Dolina ta uważana jest przez wielu za jedną z najpiękniejszych dolin w Tatrach. Niesamowite widoki, które obserwujemy, idąc sobie spacerowym krokiem, sprawiają, że chcemy, by taki spacer nigdy się nie kończył.

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to kolejna obowiązkowa pozycja do obejrzenia. To istny raj dla fanów pięknych widoków, i zapalonych fotografów. Kolejka linowa zabiera nas w piękno, które ukazuje nam wszystko, co ma w sobie najlepsze. Z zapartym tchem obserwujemy każdy kawałek tych wspaniałych krajobrazów, uwieczniając się na ekranach aparatów, a co najważniejsze w naszych głowach. To coś, co trudno czasem opisać słowami. To po prostu trzeba zobaczyć.

Giewont

Giewont to idealne miejsce dla wszystkich pasjonatów wspinaczki i dłuższego wędrowania. Trasa nie należy do najłatwiejszych i zajmuje trochę czasu, ale dla widoków, jakie obserwujemy, gdy już wejdziemy na sam szczyt, zdecydowanie warto poświęcić swój czas na taką właśnie wycieczkę. Najlepiej robić to porą wiosenną, gdyż tak naprawdę wtedy do życia budzi się cała roślinność, i obserwowanie tego, jest po prostu czymś niezwykłym.

Dom do góry nogami

To kolejna znakomita atrakcja, którą koniecznie musimy zobaczyć. Krótko mówiąc, jest to dom, który leży na swoim dachu. To obiekt, który został tak skonstruowany, że wchodząc do niego, mamy wrażenie, jakbyśmy chodzili po suficie. Tu wszystko jest inaczej. To miejsce, które zachwyci zarówno dorosłych, ale jak i również tych najmłodszych uczestników wycieczki.

To wszystko jasno dowodzi, że Zakopane, jest prawdziwą kopalnią niesamowitych miejsc, które przyciągają swoją magią każdego, i udowadnia, że to miejsce, które trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu. To także dowodzi, że wcale nie trzeba jechać za granicę, by na własnej skórze poczuć prawdziwe piękno natury.