· Chorwacja · Dalmacja Południowa · Klek

Apartamenty BONACA★★★

obiekt dostępny:
zakwaterowanie:
wykwaterowanie:
wyżywienie:OB

Dostępne pokoje

Bonaca (2+2)→ sprawdź cenę / rezerwuj

Apartament dla 4 os. posiada indywidualnie sterowaną klimatyzację, 2 oddzielne sypialnie, każda z dwoma łóżkami (istnieje możliwość ich złączenia), pokój dzienny, telewizje satelitarną, wyposażoną mini kuchnię (duża lodówka, naczynia, sztućce, palniki elektryczne), łazienkę z prysznicem i WC oraz taras o powierzchni 10 m2 z stolikiem i krzesłami.

Bonaca (2+2+1)→ sprawdź cenę / rezerwuj

Apartament dla 4-5 os. posiada indywidualnie sterowaną klimatyzację, sypialnię z 2 łóżkami (istnieje możliwość ich złączenia), pokój dzienny z rozkładanym tapczanem dla 2 os., telewizję satelitarną, wyposażoną mini kuchnię (duża lodówka, naczynia, sztućce, palniki elektryczne), łazienkę z prysznicem i WC oraz taras o powierzchni 10 m2 ze stolikiem i krzesłami. Dostawka dla 5 osoby (na zapytanie) rozkładana jest w pokoju dziennym.

Obiekt

Położenie

Ośrodek apartamentów Bonaca znajduje się w małej turystycznej wiosce Klek pośród śródziemnomorskiej roślinności na południe od Riwiery Makarskiej, 3km od miasteczka Neum.

OPIS MIEJSCOWOŚCI

KLEK - mała,spokojna miejscowość położona w Dolinie Neretwy. Jest to idealne miejsce dla szukających spokoju od zgiełku dużych miast oraz dla rodzin z dziećmi ze względu na szeroką plażę z łagodnym zejściem do morza. Dla miłośników zabytków Klek proponuje: Kula Monković - wieżę obronną w kształcie graniastosłupa, zbudowaną na przełomie XVII i XVIII, która przetrwała wspólnie z kaplicą oraz resztkami murów obronnych. Tajemnicze ruiny zamku Smrden znajdujące się 20-30 min wspinaczki nad Klekiem. Można tam zobaczyć również barokową kaplicę i dużą nekropolię steli ze średniowiecznymi nagrobkami, skąd rozpościera się widok na kanał Mali Ston i okoliczne wyspy. Na miłośników przyrody w delcie Naretvy czeka rezerwat ornitologiczny i ichtiologiczny, unikalny na skalę całej Chorwacji. Miasteczko jest również dobrą bazą wypadową m.in. do Dubrownika, Medjugorje, Mostaru, Narony, Stonu, Makarskiej i na wyspę Korčula.

Plaża

Apartamenty znajdują się w pobliżu żwirowej plaży idealnej dla rodzin z dziećmi (ok. 150 m).
Na plaży można wynająć leżaki i parasole (płatne ok 20 Kun za parasol).

Informacje o apartamentach

Ośrodek Apartamenty Bonaca posiada 43 całkowicie odnowione, klimatyzowane apartamenty dla 4 osób o powierzchni ok. 43 m2 z możliwością 1 dostawki dla 5 osoby (na zapytanie). Na terenie ośrodka do dyspozycji gości jest w wyposażona letnia kuchnia z kominkiem i telewizją satelitarną (konieczność rezerwacji w recepcji 1 dzień wcześniej), bezpłatne Wi-FI, bezpłatny parking. W pobliżu są: sklep, restauracje, pizzeria, warzywniak, poczta, aperitif-bar, piekarnia (cukiernia), punkt medyczny, kościół, kantor. Większe sklepy jak Studenac, Tommy znajdują się w miejscowości Opuzen oraz Konzum i Mercator w miejscowości Metković.

Sport

Na terenie ośrodka jest plac zabaw dla dzieci,a obok mini-golf, tenis stołowy, korty tenisowe, miejsce do gry w kule, badminton, rowerki wodne.
Na recepcji można bezpłatnie wypożyczyć rakiety do badmintona, rakiety do tenisa, piłki, paletki do tenisa stołowego. Na plaży można wynająć rowerki wodne.

Dodatkowe informacje

Istnieje możliwość (na zapytanie) poza sezonem rezerwacji noclegów w każdy dzień tygodnia.
W sezonie na terenie ośrodka organizowane jest "beach party" z poczęstunkiem dla gości - 1 raz w tygodniu.
Na miejscu można wykupić wycieczki do takich miejsc jak: Dubrownik, Medjugorie, na fotosafari deltą rzeki Neretwy, fish piknik po Malostonskim kanale, zwiedzanie ornitologicznego zbioru w Metković, zwiedzanie wykopalisk starej Narony w Vid, wędrówka nad Klekiem, zwiedzanie ruin miasta Smrden (z XVII wieku).

Wyżywienie

Własne.
Istnieje możliwość dokupienia. Serwowane jest w pobliskiej restauracji Klek.

 • 5 EUR / 1 dzień - śniadania
 • 8 EUR / 1 dzień - obiad
 • 9 EUR / 1 dzień - kolacja
 • 20% zniżki za wyżywienie dla dzieci do 10 lat

Płatności

Cena za apartament.
Cena zawiera wynajęcie apartamentu, zużycie prądu, wody, pościel, ręczniki, końcowe sprzątanie.

Taksa klimatyczna (dodatkowo płatna)

 • 1 EUR / 1 dzień - osoba dorosła
 • 0,5 EUR / 1 dzień - dziecko 12-18 lat
 • gratis - dziecko do 12 lat

DOPŁATA:

 • 3 €/1 dzień – parking – samochód osobowy;
 • 10 €/1 dzień – parking - autobus;
 • 5 €/1 dzień - zwierzęta na zapytanie do 15 kg
 • 13 €/1 dzień – dostawka dla os. dorosłej w apartamencie typu 2+2+1 (30.06-18.08.2018)
 • 7 €/1 dzień – dostawka dla os. dorosłej w apartamencie typu 2+2+1 (09.06-30.06.2018 i 18.08-15.09.2018)

Kraj

Chorwacja

Chorwacja to śródziemnomorski kraj o wyjątkowym pięknie, leżący nad Adriatykiem. To kraj lasów, rzek obfitujących w ryby, kraj Jezior Plitwickich i malowniczych pagórków. Tu jak nigdzie indziej góry stykają się bezpośrednio z błękitnym Adriatykiem. Chorwacja to jedno z najmniejszych państw europejskich, zajmujące powierzchnię 56.691 km2. Dlatego hasłem przewodnim tego kraju jest MAŁY KRAJ NA WIELKIE WAKACJE.

Republika Hrvatska niepodległe państwo od 1991 roku, od pierwszego lipca 2013 należy do Unii Europejskiej jako 28 członek wspólnoty. Znajduje się w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego, składającego się z części lądowej - kontynentalnej, śródziemnomorskiej i wyspiarskiej (1185 wysp). Kształtem przypomina bumerang, posiada najbardziej "poszarpaną" linię brzegową w Europie ze względu na ukształtowanie geomorfologiczne.

Kraj o bogatej, często krwawej historii, stanowi dziś jeden z najbardziej ulubionych kierunków wakacyjnego wypoczynku. Bliskość z Polski i świetna infrastruktura komunikacyjna, niebywałe piękno przyrody, jak również słowiańska dusza jej mieszkańców z śródziemnomorskim szlifem, czyni z Chorwacji idealną destynację na niezapomniane wakacje.

Dla podróżnych

O Chorwacji

Powierzchnia Chorwacji wynosi 56.594 km2 z 31.479 km2 wód terytorialnych, na których można żeglować, pływać i nurkować. Łączna długość wybrzeża to 6.278 km. Do Chorwacji należy też 1.244 wysp, wysepek i grzbietów morskich, stąd też popularny zwrot "Kraj tysiąca wysp".
Chorwacja zajmuje największą część wschodniego wybrzeża Adriatyku, części basenu Morza Śródziemnego, która najdalej wrzyna się w głąb lądu europejskiego.

Wąski pas górski Dinara (1.831 m.n.p.m.) oddziela chorwacki pas śródziemnomorski od środkowoeuropejskiej części kontynentalnej, która rozciąga się od wschodnich zboczy Alp na północnym zachodzie do Dunaju na wschodzie, obejmując południową część urodzajnej Niziny Panońskiej.

Klimat w Chorwacji

Na wybrzeżu przeważa przyjemny klimat śródziemnomorski z dużą ilością słonecznych dni w roku. Lata są gorące i suche, a zimy łagodne i wilgotne. Temperatury lekko spadają jeżeli wybierzemy się w kierunku wewnętrznej części, gdzie przeważa łagodny klimat kontynentalny. Na wysokości powyżej 1200 metrów można poczuć świeże górskie powietrze, a w miesiącach letnich temperatura wynosi około 13 ºC.

Waluta

Chorwacja w 2019 roku planuje przejść na euro, ale do tego czasu obowiązuje waluta narodowa, kuna chorwacka. Jedna kuna to 100 lip. Pieniądze można wymienić w jakimkolwiek banku, kantorze, urzędzie pocztowym i w prawie wszystkich agencjach turystycznych, hotelach i na kempingach. W prawie wszystkich instytucjach i bankomatach można również płacić kartami kredytowymi, takimi jak Visa, MasterCard, American Express i Diners itd.

Potrzebne dokumenty

Do podróżowania po Chorwacji obywatelom UE wystarczy dowód osobisty. Chorwackie przepisy celne są w pełni zharmonizowane ze standardami UE.

W Chorwacji, podobnie jak w Polsce, numer alarmowy to 112.

Zwierzęta domowe

Państwa zwierzęta domowe są również mile widziane w Chorwacji! Jeżeli chcecie Państwo zabrać swojego czworonoga do Chorwacji, jedynym warunkiem jest przejście prostego badania przed wjazdem do kraju. Podczas badania zostanie sprawdzone, czy Państwa zwierzę posiada mikrochip, czy jest szczepione przeciwko wściekliźnie i czy posiada paszport lub zaświadczenie weterynaryjne.

Podróż autem

W Chorwacji ważne jest polskie prawo jazdy, trzeba też posiadać dowód rejestracyjny pojazdu i polisę OC. W najpopularniejszych kwestiach przepisy drogowe są bardzo podobne do polskich. Obowiązuje zakaz rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy (dozwolone są zestawy głośnomówiące) oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa dla wszystkich podróżujących pojazdem. W pojeździe powinny znajdować się: kamizelka odblaskowa, trójkąt ostrzegawczy i apteczka, jeśli nie chcemy wdawać się w dyskusje z lokalną policją na temat Konwencji Wiedeńskiej.

W Chorwacji obowiązują następujące ograniczenia prędkości:

 • 50 km/h - w terenie zabudowanym
 • 90 km/h - poza terenem zabudowanym
 • 110 km/h - drogi szybkiego ruchu
 • 130 km/h - autostrady
 • 80 km/h - pojazdy z przyczepami

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi - 0,0 promila.

W hotelu i apartamencie

Do gniazdek elektrycznych możemy podłączać sprzęt używany w Polsce, gdyż używany jest tam ten sam standard 230V/50Hz. Na ogół są to gniazdka typu Schuko (podobne do naszych, ale zamiast bolca uziemiającego mają metalowe wypustki na bokach), do których można podłączyć większość używanych u nas współczesnych urządzeń elektrycznych (zasilacze/ładowarki itp).