· Chorwacja · Dalmacja Północna · Sv. Filip i Jakov

Apartamenty CROATIA★★★

obiekt dostępny:
zakwaterowanie:
wykwaterowanie:
wyżywienie:BB, HB

Dostępne pokoje

Croatia (B3)→ sprawdź cenę / rezerwuj

Apartament typ B3 dla 3 osób o powierzchni 27,50 m2 znajduje się na parterze lub pierwszym piętrze. Posiada pokój z miejscem do spania dla 1 osoby połączony z wyposażoną mini kuchnią, sypialnię z łóżkiem małżeńskim, balkon lub taras.

Croatia (C4)→ sprawdź cenę / rezerwuj

Apartament typ C4 dla 4 osób o powierzchni 39 m2 znajduje się na parterze, pierwszym lub drugim piętrze. Posiada pokój gdzie jest miejsce do spania dla 2 osób połączony z wyposażoną amini kuchnią, sypialnię z łóżkiem małżeńskim, balkon lub taras.

Croatia (D5)→ sprawdź cenę / rezerwuj

Apartament typ D5 dla 5 osób o powierzchni 35,50 m2 znajduje się na parterze i pierwszym piętrze. Posiada pokój z miejscem do spania dla 1 osoby połączony z wyposażoną mini kuchnia, 2 sypialnie (jedna posiada łóżko małżeńskie, druga dwa oddzielne łóżka), balkon lub taras.

Croatia (E6)→ sprawdź cenę / rezerwuj

Apartament typ E6 dla 6-7 osób o powierzchni 47-70 m2 z możliwością dostawki dla siódmej osoby w dwóch rodzajach: jednopoziomowe i dwupoziomowe. Apartamenty jednopoziomowe posiadają pokój z rozkładaną sofą dla 2 osób, dwie sypialnie (jedna posiada łóżko małżeńskie, druga dwa oddzielne łóżka), łazienkę, wyposażoną mini kuchnię oraz balkon. Apartamenty dwupoziomowe posiadają wejście z pierwszego piętra gdzie znajduje się wyposażona mini kuchnia połączona z pokojem gdzie jest rozkładana sofa dla 2 osób oraz balkon. Na drugim poziomie apartamentu (drugim pietrze) są dwie sypialnie dwuosobowe (jedna posiada łóżko małżeńskie, druga dwa oddzielne łóżka), łazienka z wanną i WC, dodatkowe WC oraz taras na dachu.

Obiekt

Położenie

Turystyczny ośrodek Apartamenty Croatia znajduje się w miejscowości Sv. Filip i Jakov (ok. 300 m od centrum). Położony jest w środkowej części wybrzeża Adriatyku, nad kanałem Pašmanskim, przy drodze pomiędzy Zadrem i Šibenikiem.

OPIS MIEJSCOWOŚCI

SV. FILIP I JAKOV jest miasteczkiem turystycznym, położonym na brzegu Kanału Pašmańskiego w pobliżu zabytkowego miasta Zadar (ok. 26 km), leży zalewie 4 km od miejscowości Biograd na moru. Sv. Filip i Jakov stanowi prawdziwą perłę zadarskiej riwiery, znana z dawnych rezydencji letnich i parków. Przebywając w miejscowości Sv. Filip i Jakov warto zobaczyć park rodziny Borelli z letnią rezydencją, pozostałości zamku Benedyktynów w Rogovo, podzielone na trzy poziomy oraz romański Kościół św Rocha z XI w. Po za swoją malowniczością, Sv. Filip i Jakov oprócz mieszanki dziedzictwa kulturowego i nowoczesnego stylu życia oferuje piękne morze i czyste plaże.

Plaża

Żwirowo-kamienista plaża z łagodnym zejściem do morza, idealna dla rodzin z dziećmi, dobrze zagospodarowana (możliwość wypożyczenia parasoli i leżaków, prysznice) oddalona jest o ok. 100 m od apartamentów. W odległości ok 350 m od obiektu w pobliżu centrum miasteczka znajduje się piaszczysta plaża.

Informacje o apartamentach

Ośrodek apartamenty Croatia posiada w sumie 110 apartamentów różnej wielkości dla: 2 osób, 3 osób, 4 osób, 5 osób, 6 osób i 7 osób. Wszystkie apartamenty posiadają klimatyzację (opcjonalnie, płatna na recepcji), wyposażony aneks kuchenny, łazienkę z prysznicem lub wanną i WC, telewizję satelitarną, balkon lub taras oraz bezpłatny parking. Na terenie hotelu Alba należącego do ośrodka, do dyspozycji gości jest restauracja z tarasem, aperitif-bar, salon telewizyjny, Wi-Fi (bezpłatne), sejf przy recepcji, kantor.

Sport

Obok hotelu Alba są 2 korty tenisowe, wypożyczalnia rowerów. Na plaży jest boisko do siatkówki plażowej oraz możliwość uprawiania różnych sportów wodnych m.in. szkółka windsurfingu. Wieczorem na tarasie restauracji, przy plaży organizowane są imprezy taneczne. W sezonie w terminie 04.06-01.09.2017 prowadzone są animacje dla dzieci i dorosłych.

Dodatkowe informacje

Istnieje możliwość rezerwacji noclegów poza sezonem w każdy dzień tygodnia, w sezonie w terminie 17.06-09.09.2017 obiekt akceptuje rezerwacje w soboty i środy. Minimalny pobyt w sezonie to 7 nocy, poza sezonem - 3 noclegi, krótszy na zapytanie za dopłatą.

Wyżywienie

We własnym zakresie, możliwość dokupienia.
Serwowane w formie bufetu w sąsiednim Hotelu Alba.

 • 6 EUR / 1 dzień - śniadanie
 • 10 EUR / 1 dzień - obiadokolacja
 • gratis - wyżywienie dla dzieci do 3 lat
 • 50% - wyżywienie dla dzieci 3-7 lat

Płatności

Cena za apartament.

Inne:

 • 8 EUR / 1 dzień - zwierzęta na zapytanie, dodatkowo płatne na miejscu

Taksa klimatyczna (dodatkowo płatna)

 • 1 EUR / 1 dzień - osoba dorosła
 • 0,5 EUR / 1 dzień - dziecko 12-18 lat
 • gratis - dziecko do 12 lat

Kraj

Chorwacja

Chorwacja to śródziemnomorski kraj o wyjątkowym pięknie, leżący nad Adriatykiem. To kraj lasów, rzek obfitujących w ryby, kraj Jezior Plitwickich i malowniczych pagórków. Tu jak nigdzie indziej góry stykają się bezpośrednio z błękitnym Adriatykiem. Chorwacja to jedno z najmniejszych państw europejskich, zajmujące powierzchnię 56.691 km2. Dlatego hasłem przewodnim tego kraju jest MAŁY KRAJ NA WIELKIE WAKACJE.

Republika Hrvatska niepodległe państwo od 1991 roku, od pierwszego lipca 2013 należy do Unii Europejskiej jako 28 członek wspólnoty. Znajduje się w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego, składającego się z części lądowej - kontynentalnej, śródziemnomorskiej i wyspiarskiej (1185 wysp). Kształtem przypomina bumerang, posiada najbardziej "poszarpaną" linię brzegową w Europie ze względu na ukształtowanie geomorfologiczne.

Kraj o bogatej, często krwawej historii, stanowi dziś jeden z najbardziej ulubionych kierunków wakacyjnego wypoczynku. Bliskość z Polski i świetna infrastruktura komunikacyjna, niebywałe piękno przyrody, jak również słowiańska dusza jej mieszkańców z śródziemnomorskim szlifem, czyni z Chorwacji idealną destynację na niezapomniane wakacje.

Dla podróżnych

O Chorwacji

Powierzchnia Chorwacji wynosi 56.594 km2 z 31.479 km2 wód terytorialnych, na których można żeglować, pływać i nurkować. Łączna długość wybrzeża to 6.278 km. Do Chorwacji należy też 1.244 wysp, wysepek i grzbietów morskich, stąd też popularny zwrot "Kraj tysiąca wysp".
Chorwacja zajmuje największą część wschodniego wybrzeża Adriatyku, części basenu Morza Śródziemnego, która najdalej wrzyna się w głąb lądu europejskiego.

Wąski pas górski Dinara (1.831 m.n.p.m.) oddziela chorwacki pas śródziemnomorski od środkowoeuropejskiej części kontynentalnej, która rozciąga się od wschodnich zboczy Alp na północnym zachodzie do Dunaju na wschodzie, obejmując południową część urodzajnej Niziny Panońskiej.

Klimat w Chorwacji

Na wybrzeżu przeważa przyjemny klimat śródziemnomorski z dużą ilością słonecznych dni w roku. Lata są gorące i suche, a zimy łagodne i wilgotne. Temperatury lekko spadają jeżeli wybierzemy się w kierunku wewnętrznej części, gdzie przeważa łagodny klimat kontynentalny. Na wysokości powyżej 1200 metrów można poczuć świeże górskie powietrze, a w miesiącach letnich temperatura wynosi około 13 ºC.

Waluta

Chorwacja w 2019 roku planuje przejść na euro, ale do tego czasu obowiązuje waluta narodowa, kuna chorwacka. Jedna kuna to 100 lip. Pieniądze można wymienić w jakimkolwiek banku, kantorze, urzędzie pocztowym i w prawie wszystkich agencjach turystycznych, hotelach i na kempingach. W prawie wszystkich instytucjach i bankomatach można również płacić kartami kredytowymi, takimi jak Visa, MasterCard, American Express i Diners itd.

Potrzebne dokumenty

Do podróżowania po Chorwacji obywatelom UE wystarczy dowód osobisty. Chorwackie przepisy celne są w pełni zharmonizowane ze standardami UE.

W Chorwacji, podobnie jak w Polsce, numer alarmowy to 112.

Zwierzęta domowe

Państwa zwierzęta domowe są również mile widziane w Chorwacji! Jeżeli chcecie Państwo zabrać swojego czworonoga do Chorwacji, jedynym warunkiem jest przejście prostego badania przed wjazdem do kraju. Podczas badania zostanie sprawdzone, czy Państwa zwierzę posiada mikrochip, czy jest szczepione przeciwko wściekliźnie i czy posiada paszport lub zaświadczenie weterynaryjne.

Podróż autem

W Chorwacji ważne jest polskie prawo jazdy, trzeba też posiadać dowód rejestracyjny pojazdu i polisę OC. W najpopularniejszych kwestiach przepisy drogowe są bardzo podobne do polskich. Obowiązuje zakaz rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy (dozwolone są zestawy głośnomówiące) oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa dla wszystkich podróżujących pojazdem. W pojeździe powinny znajdować się: kamizelka odblaskowa, trójkąt ostrzegawczy i apteczka, jeśli nie chcemy wdawać się w dyskusje z lokalną policją na temat Konwencji Wiedeńskiej.

W Chorwacji obowiązują następujące ograniczenia prędkości:

 • 50 km/h - w terenie zabudowanym
 • 90 km/h - poza terenem zabudowanym
 • 110 km/h - drogi szybkiego ruchu
 • 130 km/h - autostrady
 • 80 km/h - pojazdy z przyczepami

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi - 0,0 promila.

W hotelu i apartamencie

Do gniazdek elektrycznych możemy podłączać sprzęt używany w Polsce, gdyż używany jest tam ten sam standard 230V/50Hz. Na ogół są to gniazdka typu Schuko (podobne do naszych, ale zamiast bolca uziemiającego mają metalowe wypustki na bokach), do których można podłączyć większość używanych u nas współczesnych urządzeń elektrycznych (zasilacze/ładowarki itp).