· Chorwacja · Dalmacja Północna · Gajac - Wyspa Pag

Apartamenty HOSTIN GAJAC★★★

obiekt dostępny:
zakwaterowanie:
wykwaterowanie:
wyżywienie:OB

Dostępne pokoje

Hostin Gajac (A4)→ sprawdź cenę / rezerwuj

Apartament Hostin Gajac (A4) dla 4 osób o powierzchni 37 m2. Część apartamentów znajduje się w budynkach dwupiętrowych a część w parterowych. Wszystkie apartamenty posiadają sypialnię dla 2 osób, pokój z sofą dla 2 osób i dostawakę w formie rozkładanego fotela dla 1 osoby, telewizję satelitarną, mini kuchnię lodówkę, naczynia, sztućce, palniki elektryczne), łazienkę z prysznicem i WC. Apartamenty na parterze posiadają taras z ogródkiem oraz grill.

Hostin Gajac (A4+1)→ sprawdź cenę / rezerwuj

Apartament Hostin Gajac (A4+1) dla 4-5 osób o powierzchni 37 m2. Część apartamentów znajduje się w budynkach dwupiętrowych a część w parterowych. Wszystkie apartamenty posiadają sypialnię dla 2 osób, pokój z sofą dla 2 osób i dostawakę w formie rozkładanego fotela dla 1 osoby, telewizję satelitarną, mini kuchnię lodówkę, naczynia, sztućce, palniki elektryczne), łazienkę z prysznicem i WC. Apartamenty na parterze posiadają taras z ogródkiem oraz grill.

Obiekt

Położenie

Ośrodek Hostin Gajac to kompleks apartamentów znajdujących się w turystycznej wiosce Gajac w strefie B, 5 km od miasta Novalja na wyspie Pag.

opis miejscowości

Gajac to urokliwy ośrodek wypoczynkowy, który znajduje się w północno-zachodniej części wybrzeża wyspy Pag. Miasteczko to jest świetną bazą wypadową do miejscowości Novalja i Pag.

Plaża

300 m od apartamentów znajduje się żwirowa plaża z łagodnym zejściem do morza. Na plaży jest zjeżdżalnia wodna, restauracje oraz wypożyczalnia sprzętów wodnych. W pobliżu ośrodka znajdując się również inne znane plażę jak: Zrće, Caska i Straśko wzdłuż której rosną drzewa piniowe tworzące naturalny cień. Obok wymienionych plaż jest parking, restauracje i sklepy.

Informacje o obiekcie

Na terenie ośrodka jest 37 apartamentów dla 4-5 osób o powierzchni 37 m2. Część apartamentów znajduje się w budynkach dwupiętrowych a część w parterowych. Parterowe budynki posiadają zadaszony taras oraz własny ogródek z grillem. Wszystkie apartamenty posiadają klimatyzację, sypialnię dla 2 osób, pokój z sofą dla 2 osób i rozkładany fotel dla 1 osoby, telewizję satelitarną, mini kuchnię lodówkę, naczynia, sztućce, palniki elektryczne), łazienkę z prysznicem i WC. Część apartamentów posiada taras z ogródkiem oraz grill. Na terenie kompleksu do dyspozycji gości jest recepcja, bezpłatny parking, restauracja, bar, sklep, boisko do gry w mini-golfa, Wi-Fi (płatne dodatkowo).

Dodatkowe informacje

Ośrodek akceptuje zwierzęta.

WYŻYWIENIE

Brak.

Płatności

Cena za apartament.
Cena zawiera: wynajęcie apartamentu, zużycie prądu, wody, pościel, ręczniki, końcowe sprzątanie.

DOPŁATA:

  • 100 EUR - Depozyt płatny w dniu przyjazdu, zwracany w dniu wyjazdu jeśli apartament pozostanie nieuszkodzony a kuchnia posprzątana.
  • 8 EUR / 1 dzień - Zwierzęta (na zapytanie)

Taksa klimatyczna (dodatkowo płatna)

  • 1 EUR / 1 dzień - osoba dorosła
  • 0,5 EUR / 1 dzień - dziecko 12-18 lat
  • gratis - dziecko do 12 lat

Kraj

Chorwacja

Chorwacja to śródziemnomorski kraj o wyjątkowym pięknie, leżący nad Adriatykiem. To kraj lasów, rzek obfitujących w ryby, kraj Jezior Plitwickich i malowniczych pagórków. Tu jak nigdzie indziej góry stykają się bezpośrednio z błękitnym Adriatykiem. Chorwacja to jedno z najmniejszych państw europejskich, zajmujące powierzchnię 56.691 km2. Dlatego hasłem przewodnim tego kraju jest MAŁY KRAJ NA WIELKIE WAKACJE.

Republika Hrvatska niepodległe państwo od 1991 roku, od pierwszego lipca 2013 należy do Unii Europejskiej jako 28 członek wspólnoty. Znajduje się w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego, składającego się z części lądowej - kontynentalnej, śródziemnomorskiej i wyspiarskiej (1185 wysp). Kształtem przypomina bumerang, posiada najbardziej "poszarpaną" linię brzegową w Europie ze względu na ukształtowanie geomorfologiczne.

Kraj o bogatej, często krwawej historii, stanowi dziś jeden z najbardziej ulubionych kierunków wakacyjnego wypoczynku. Bliskość z Polski i świetna infrastruktura komunikacyjna, niebywałe piękno przyrody, jak również słowiańska dusza jej mieszkańców z śródziemnomorskim szlifem, czyni z Chorwacji idealną destynację na niezapomniane wakacje.

Dla podróżnych

O Chorwacji

Powierzchnia Chorwacji wynosi 56.594 km2 z 31.479 km2 wód terytorialnych, na których można żeglować, pływać i nurkować. Łączna długość wybrzeża to 6.278 km. Do Chorwacji należy też 1.244 wysp, wysepek i grzbietów morskich, stąd też popularny zwrot "Kraj tysiąca wysp".
Chorwacja zajmuje największą część wschodniego wybrzeża Adriatyku, części basenu Morza Śródziemnego, która najdalej wrzyna się w głąb lądu europejskiego.

Wąski pas górski Dinara (1.831 m.n.p.m.) oddziela chorwacki pas śródziemnomorski od środkowoeuropejskiej części kontynentalnej, która rozciąga się od wschodnich zboczy Alp na północnym zachodzie do Dunaju na wschodzie, obejmując południową część urodzajnej Niziny Panońskiej.

Klimat w Chorwacji

Na wybrzeżu przeważa przyjemny klimat śródziemnomorski z dużą ilością słonecznych dni w roku. Lata są gorące i suche, a zimy łagodne i wilgotne. Temperatury lekko spadają jeżeli wybierzemy się w kierunku wewnętrznej części, gdzie przeważa łagodny klimat kontynentalny. Na wysokości powyżej 1200 metrów można poczuć świeże górskie powietrze, a w miesiącach letnich temperatura wynosi około 13 ºC.

Waluta

Chorwacja w 2019 roku planuje przejść na euro, ale do tego czasu obowiązuje waluta narodowa, kuna chorwacka. Jedna kuna to 100 lip. Pieniądze można wymienić w jakimkolwiek banku, kantorze, urzędzie pocztowym i w prawie wszystkich agencjach turystycznych, hotelach i na kempingach. W prawie wszystkich instytucjach i bankomatach można również płacić kartami kredytowymi, takimi jak Visa, MasterCard, American Express i Diners itd.

Potrzebne dokumenty

Do podróżowania po Chorwacji obywatelom UE wystarczy dowód osobisty. Chorwackie przepisy celne są w pełni zharmonizowane ze standardami UE.

W Chorwacji, podobnie jak w Polsce, numer alarmowy to 112.

Zwierzęta domowe

Państwa zwierzęta domowe są również mile widziane w Chorwacji! Jeżeli chcecie Państwo zabrać swojego czworonoga do Chorwacji, jedynym warunkiem jest przejście prostego badania przed wjazdem do kraju. Podczas badania zostanie sprawdzone, czy Państwa zwierzę posiada mikrochip, czy jest szczepione przeciwko wściekliźnie i czy posiada paszport lub zaświadczenie weterynaryjne.

Podróż autem

W Chorwacji ważne jest polskie prawo jazdy, trzeba też posiadać dowód rejestracyjny pojazdu i polisę OC. W najpopularniejszych kwestiach przepisy drogowe są bardzo podobne do polskich. Obowiązuje zakaz rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy (dozwolone są zestawy głośnomówiące) oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa dla wszystkich podróżujących pojazdem. W pojeździe powinny znajdować się: kamizelka odblaskowa, trójkąt ostrzegawczy i apteczka, jeśli nie chcemy wdawać się w dyskusje z lokalną policją na temat Konwencji Wiedeńskiej.

W Chorwacji obowiązują następujące ograniczenia prędkości:

  • 50 km/h - w terenie zabudowanym
  • 90 km/h - poza terenem zabudowanym
  • 110 km/h - drogi szybkiego ruchu
  • 130 km/h - autostrady
  • 80 km/h - pojazdy z przyczepami

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi - 0,0 promila.

W hotelu i apartamencie

Do gniazdek elektrycznych możemy podłączać sprzęt używany w Polsce, gdyż używany jest tam ten sam standard 230V/50Hz. Na ogół są to gniazdka typu Schuko (podobne do naszych, ale zamiast bolca uziemiającego mają metalowe wypustki na bokach), do których można podłączyć większość używanych u nas współczesnych urządzeń elektrycznych (zasilacze/ładowarki itp).