· Chorwacja · Istria · Rabac

Hotel MARINA★★

obiekt dostępny:
zakwaterowanie:
wykwaterowanie:
wyżywienie:HB

Dostępne pokoje

Obiekt

Położenie

Hotel Marina położony jest nad malowniczą zatoką Rabac (ok. 1000 m od centrum). Oferuje kawałek raju dla par i młodych podróżników szukających noclegów w przystępnych cenach.

opis miejscowości

RABAC to nadmorskie miasteczko które proponuje turystom liczne żwirowe plaże, małe zatoki, śródziemnomorską roślinność, szafirowe morze i czyste powietrze. Ten popularny kurort uznawany za turystyczną dzielnicę Labina oferuje dobrze rozbudowaną bazę noclegową w szczególności hotele należące do znanej sieci Valamar. W pobliżu miasta znajduje się port Brestova, skąd promem lokalnym można popłynąć na wyspę Cres i Lošinj.

Plaża

Hotel Marina rozciąga się nad piękną żwirową i skalistą plażą ze specjalnymi platformami do opalania, które znajdują się ok. 50 m od hotelu. Naturalny cień zapewniają drzewa sosnowe. Leżaki i parasole (za dodatkową opłatą). Dostępne są również prysznice i przebieralnie.

Informacje o obiekcie

Hotel posiada w sumie 108 pokoi, w tym pokoje 1-osobowe, pokoje 2-osobowe z podwójnymi łóżkami, pokoje z francuskim łóżkiem, pokoje z trzema łóżkami. Wszystkie wyposażone są w telefon, telewizję satelitarną oraz z łazienkę z prysznicem lub wanną i WC. Do dyspozycji gości jest bezpłatny parking, klimatyzowana restauracja, lobby-bar, bar na plaży, kącik internetowy (płatny), basen zewnętrzny ze słoną wodą, kantor.

Sport

Hotel Marina zapewnia bogatą ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych przez cały dzień, gwarantując spędzenie aktywnych wakacji. Wieczorna muzyka w hotelu w wybrane dni od czerwca do września.dzieci mogą odkrywać własny świat w klubie Maro, gdzie znany zespół Valamar odpowiedzialny za animację. Bogactwo wyboru dotyczy zarówno zajęć na lądzie, jak i na morzu: począwszy od porannej gimnastyki, aerobiku wodnego, szkółek gry w tenisa i kortów tenisowych, fantastycznych ścieżek joggingowych i rowerowych, siatkówki plażowej i terenów do gry w paintball, po nurkowanie, jazdę na nartach wodnych, para żeglarstwo i zabawne przejażdżki na dmuchanych bananach.

Dodatkowe informacje

Możliwość rezerwacji noclegów w każdy dzień tygodnia, wynajęcia pokoju jednoosobowego.

Wyżywienie

Śniadania (7:00-9:30) i obiadokolacje (19:00-21:00 )serwowane są w formie smacznego bufetu. Dwie kolacje tematyczne w tygodniu (kuchnia chorwacka, śródziemnomorska).

Płatności

Cena za osobę.

Zniżki:

 • gratis - dziecko do 2 lat w łóżku z rodzicami
 • 30% - dziecko 2-12 lat z 1 dorosłym na łóżku podstawowym
 • 15% - dorosły na dostawce

Dopłaty:

 • 5 EUR / 1 dzień – łóżeczko dziecięce
 • 5 EUR / 1 dzień – zwierzęta w klatce
 • 10 EUR / 1 dzień – zwierzęta (pies/kot na zapytanie)

Inne:

 • Taksa klimatyczna wliczona w cenę.

Kraj

Chorwacja

Chorwacja to śródziemnomorski kraj o wyjątkowym pięknie, leżący nad Adriatykiem. To kraj lasów, rzek obfitujących w ryby, kraj Jezior Plitwickich i malowniczych pagórków. Tu jak nigdzie indziej góry stykają się bezpośrednio z błękitnym Adriatykiem. Chorwacja to jedno z najmniejszych państw europejskich, zajmujące powierzchnię 56.691 km2. Dlatego hasłem przewodnim tego kraju jest MAŁY KRAJ NA WIELKIE WAKACJE.

Republika Hrvatska niepodległe państwo od 1991 roku, od pierwszego lipca 2013 należy do Unii Europejskiej jako 28 członek wspólnoty. Znajduje się w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego, składającego się z części lądowej - kontynentalnej, śródziemnomorskiej i wyspiarskiej (1185 wysp). Kształtem przypomina bumerang, posiada najbardziej "poszarpaną" linię brzegową w Europie ze względu na ukształtowanie geomorfologiczne.

Kraj o bogatej, często krwawej historii, stanowi dziś jeden z najbardziej ulubionych kierunków wakacyjnego wypoczynku. Bliskość z Polski i świetna infrastruktura komunikacyjna, niebywałe piękno przyrody, jak również słowiańska dusza jej mieszkańców z śródziemnomorskim szlifem, czyni z Chorwacji idealną destynację na niezapomniane wakacje.

Dla podróżnych

O Chorwacji

Powierzchnia Chorwacji wynosi 56.594 km2 z 31.479 km2 wód terytorialnych, na których można żeglować, pływać i nurkować. Łączna długość wybrzeża to 6.278 km. Do Chorwacji należy też 1.244 wysp, wysepek i grzbietów morskich, stąd też popularny zwrot "Kraj tysiąca wysp".
Chorwacja zajmuje największą część wschodniego wybrzeża Adriatyku, części basenu Morza Śródziemnego, która najdalej wrzyna się w głąb lądu europejskiego.

Wąski pas górski Dinara (1.831 m.n.p.m.) oddziela chorwacki pas śródziemnomorski od środkowoeuropejskiej części kontynentalnej, która rozciąga się od wschodnich zboczy Alp na północnym zachodzie do Dunaju na wschodzie, obejmując południową część urodzajnej Niziny Panońskiej.

Klimat w Chorwacji

Na wybrzeżu przeważa przyjemny klimat śródziemnomorski z dużą ilością słonecznych dni w roku. Lata są gorące i suche, a zimy łagodne i wilgotne. Temperatury lekko spadają jeżeli wybierzemy się w kierunku wewnętrznej części, gdzie przeważa łagodny klimat kontynentalny. Na wysokości powyżej 1200 metrów można poczuć świeże górskie powietrze, a w miesiącach letnich temperatura wynosi około 13 ºC.

Waluta

Chorwacja w 2019 roku planuje przejść na euro, ale do tego czasu obowiązuje waluta narodowa, kuna chorwacka. Jedna kuna to 100 lip. Pieniądze można wymienić w jakimkolwiek banku, kantorze, urzędzie pocztowym i w prawie wszystkich agencjach turystycznych, hotelach i na kempingach. W prawie wszystkich instytucjach i bankomatach można również płacić kartami kredytowymi, takimi jak Visa, MasterCard, American Express i Diners itd.

Potrzebne dokumenty

Do podróżowania po Chorwacji obywatelom UE wystarczy dowód osobisty. Chorwackie przepisy celne są w pełni zharmonizowane ze standardami UE.

W Chorwacji, podobnie jak w Polsce, numer alarmowy to 112.

Zwierzęta domowe

Państwa zwierzęta domowe są również mile widziane w Chorwacji! Jeżeli chcecie Państwo zabrać swojego czworonoga do Chorwacji, jedynym warunkiem jest przejście prostego badania przed wjazdem do kraju. Podczas badania zostanie sprawdzone, czy Państwa zwierzę posiada mikrochip, czy jest szczepione przeciwko wściekliźnie i czy posiada paszport lub zaświadczenie weterynaryjne.

Podróż autem

W Chorwacji ważne jest polskie prawo jazdy, trzeba też posiadać dowód rejestracyjny pojazdu i polisę OC. W najpopularniejszych kwestiach przepisy drogowe są bardzo podobne do polskich. Obowiązuje zakaz rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy (dozwolone są zestawy głośnomówiące) oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa dla wszystkich podróżujących pojazdem. W pojeździe powinny znajdować się: kamizelka odblaskowa, trójkąt ostrzegawczy i apteczka, jeśli nie chcemy wdawać się w dyskusje z lokalną policją na temat Konwencji Wiedeńskiej.

W Chorwacji obowiązują następujące ograniczenia prędkości:

 • 50 km/h - w terenie zabudowanym
 • 90 km/h - poza terenem zabudowanym
 • 110 km/h - drogi szybkiego ruchu
 • 130 km/h - autostrady
 • 80 km/h - pojazdy z przyczepami

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi - 0,0 promila.

W hotelu i apartamencie

Do gniazdek elektrycznych możemy podłączać sprzęt używany w Polsce, gdyż używany jest tam ten sam standard 230V/50Hz. Na ogół są to gniazdka typu Schuko (podobne do naszych, ale zamiast bolca uziemiającego mają metalowe wypustki na bokach), do których można podłączyć większość używanych u nas współczesnych urządzeń elektrycznych (zasilacze/ładowarki itp).