· Chorwacja · Istria · Poreč

Hotel ZORNA★★★

obiekt dostępny:
zakwaterowanie:
wykwaterowanie:
wyżywienie:AI

Dostępne pokoje

Obiekt

położenie

Hotel znajduje się w Zelenej Lagunie, ok. 5 km od centrum miasta Poreč i ok 52 km od Puli.

opis miejscowości

POREČ - jedno z istryjskich miasteczek o długiej tradycji, usytuowane na zachodnim wybrzeżu półwyspu Istria, pomiędzy rzeką Mirna na północy i Vrsarem na południu, w zatoce, która w naturalny sposób chroni wyspę Św. Mikołaja. Poreč został założony prawdopodobnie w V wieku p.n.e. przez Ilirów. W 177 p.n.e. osadę podbili Rzymianie i nazwali Julia Parentinum. W IV w. powstały mozaiki wczesnochrześcijańskie. Od 539 tereny te przypadły Cesarstwu Bizantyjskiemu. W latach sprawowania rządów przez Bizancjum (539-788) Poreč przeżywał czasy rozwoju. Wtedy to wybudowano słynną Bazylikę Eufrazjana, miejsce śmierci św. Maura, która w 1997 została wpisana na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. W starej części miasta został zachowany rzymski układ urbanistyczny oraz wiele zabytków stylu gotyckiego i romańskiego. Miasteczko przyciąga turystów nie tylko zabytkami ale również licznymi wydarzeniami kulturalnymi jak: Vinistra (wystawa win), wyścig rowerowy Istra Terra Magica Bike., koncerty muzyki poważnej (od maja do września), wieczory jazzowe w lapidarium tutejszego muzeum oraz malownicze festyny ludowe w pobliskim Tar.

plaża

Obiekt położony jest 50 m od plaży (skalista, kamienista, betonowa). Jest oznaczona błękitną flagą za czystość wody morskiej.

informacje o obiekcie

Hotel posiada 210 dwuosobowych pokoi z możliwością jednej dostawki (pokoje ze stroną morską). Wszystkie pokoje posiadają klimatyzację (sterowana centralnie), telefon, TV-SAT, łazienkę (prysznic, WC, suszarka do włosów). Do dyspozycji gości jest restauracja, aperitif-bar, kantor, sala konferencyjna, sklep z pamiątkami, kafejka internetowa i Wi-Fi, sejf w recepcji (płatny), parking (płatny), przechowalnia rowerów, basen zewnętrzny dla dorosłych oraz dla dzieci ze słodką wodą, leżaki przy basenie bezpłatne, parasole i leżaki na plaży (płatne), prysznice na plaży.

sport

W sezonie (04.06-02.09.2017) organizowane są animacje dla dzieci i dla dorosłych, mini-club dla dzieci 4-12 lat codziennie (za wyjątkiem soboty), dyskoteka dla dzieci 4–12 lat codziennie o godz. 20:30 (za wyjątkiem soboty), bilard, dart. W pobliżu znajduje się plac zabaw, kręgielnia, mini-golf, siatkówka, możliwość uprawiania sportów wodnych - odpłatnie (m.in. nurkowanie, żeglowanie, rowerki wodne), wypożyczalnia rowerów.

dodatkowe informacje

Możliwość rezerwacji noclegów w każdy dzień tygodnia, zwierzęta są dozwolone. Istnieje możliwość wynajęcia pokoju jednoosobowego z wyżywieniem 3 razy dziennie, zamówienia suchego prowiantu 1 dzień wcześniej, na zapytanie łóżeczko dziecięce. W sezonie co 1 godz. kursuje autobus do centrum miasta, ciuchcia turystyczna co 30 min, statek co 1 godz.

wyżywienie

All Inclusive: śniadania (7:00-10:00), obiady (12:00-14:00), kolacje (19:00-21:00) w formie bufetu wraz z napojami; lokalne napoje i alkohole w barze, kawa espresso (8:00-23:00), przekąski w godz. 16:30-17:30 i 22:00-23:00, uroczysta kolacja lub kolacja tematyczna w okresie 29.05-08.09.2017).

płatności

Cena za osobę.

DOPŁATA:

 • 1 € / 1 dzień - opłata parkingowa
 • 5 €/ 1 dzień - łóżeczko dziecięce (płatne na miejscu)

Taksa klimatyczna w cenie.

Zniżki:

 • gratis - dziecko do 14 lat na dostawce (tylko w pokoju sm)
 • 50% - dziecko do 7 lat na łóżku podstawowym
 • 30% - dziecko 7-14 lat na łóżku podstawowym
 • 20% - dziecko 14-18 lat na łóżku podstawowym (tylko w pokoju sm)
 • 20% - dziecko 14-18 lat na dostawce

Kraj

Chorwacja

Chorwacja to śródziemnomorski kraj o wyjątkowym pięknie, leżący nad Adriatykiem. To kraj lasów, rzek obfitujących w ryby, kraj Jezior Plitwickich i malowniczych pagórków. Tu jak nigdzie indziej góry stykają się bezpośrednio z błękitnym Adriatykiem. Chorwacja to jedno z najmniejszych państw europejskich, zajmujące powierzchnię 56.691 km2. Dlatego hasłem przewodnim tego kraju jest MAŁY KRAJ NA WIELKIE WAKACJE.

Republika Hrvatska niepodległe państwo od 1991 roku, od pierwszego lipca 2013 należy do Unii Europejskiej jako 28 członek wspólnoty. Znajduje się w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego, składającego się z części lądowej - kontynentalnej, śródziemnomorskiej i wyspiarskiej (1185 wysp). Kształtem przypomina bumerang, posiada najbardziej "poszarpaną" linię brzegową w Europie ze względu na ukształtowanie geomorfologiczne.

Kraj o bogatej, często krwawej historii, stanowi dziś jeden z najbardziej ulubionych kierunków wakacyjnego wypoczynku. Bliskość z Polski i świetna infrastruktura komunikacyjna, niebywałe piękno przyrody, jak również słowiańska dusza jej mieszkańców z śródziemnomorskim szlifem, czyni z Chorwacji idealną destynację na niezapomniane wakacje.

Dla podróżnych

O Chorwacji

Powierzchnia Chorwacji wynosi 56.594 km2 z 31.479 km2 wód terytorialnych, na których można żeglować, pływać i nurkować. Łączna długość wybrzeża to 6.278 km. Do Chorwacji należy też 1.244 wysp, wysepek i grzbietów morskich, stąd też popularny zwrot "Kraj tysiąca wysp".
Chorwacja zajmuje największą część wschodniego wybrzeża Adriatyku, części basenu Morza Śródziemnego, która najdalej wrzyna się w głąb lądu europejskiego.

Wąski pas górski Dinara (1.831 m.n.p.m.) oddziela chorwacki pas śródziemnomorski od środkowoeuropejskiej części kontynentalnej, która rozciąga się od wschodnich zboczy Alp na północnym zachodzie do Dunaju na wschodzie, obejmując południową część urodzajnej Niziny Panońskiej.

Klimat w Chorwacji

Na wybrzeżu przeważa przyjemny klimat śródziemnomorski z dużą ilością słonecznych dni w roku. Lata są gorące i suche, a zimy łagodne i wilgotne. Temperatury lekko spadają jeżeli wybierzemy się w kierunku wewnętrznej części, gdzie przeważa łagodny klimat kontynentalny. Na wysokości powyżej 1200 metrów można poczuć świeże górskie powietrze, a w miesiącach letnich temperatura wynosi około 13 ºC.

Waluta

Chorwacja w 2019 roku planuje przejść na euro, ale do tego czasu obowiązuje waluta narodowa, kuna chorwacka. Jedna kuna to 100 lip. Pieniądze można wymienić w jakimkolwiek banku, kantorze, urzędzie pocztowym i w prawie wszystkich agencjach turystycznych, hotelach i na kempingach. W prawie wszystkich instytucjach i bankomatach można również płacić kartami kredytowymi, takimi jak Visa, MasterCard, American Express i Diners itd.

Potrzebne dokumenty

Do podróżowania po Chorwacji obywatelom UE wystarczy dowód osobisty. Chorwackie przepisy celne są w pełni zharmonizowane ze standardami UE.

W Chorwacji, podobnie jak w Polsce, numer alarmowy to 112.

Zwierzęta domowe

Państwa zwierzęta domowe są również mile widziane w Chorwacji! Jeżeli chcecie Państwo zabrać swojego czworonoga do Chorwacji, jedynym warunkiem jest przejście prostego badania przed wjazdem do kraju. Podczas badania zostanie sprawdzone, czy Państwa zwierzę posiada mikrochip, czy jest szczepione przeciwko wściekliźnie i czy posiada paszport lub zaświadczenie weterynaryjne.

Podróż autem

W Chorwacji ważne jest polskie prawo jazdy, trzeba też posiadać dowód rejestracyjny pojazdu i polisę OC. W najpopularniejszych kwestiach przepisy drogowe są bardzo podobne do polskich. Obowiązuje zakaz rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy (dozwolone są zestawy głośnomówiące) oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa dla wszystkich podróżujących pojazdem. W pojeździe powinny znajdować się: kamizelka odblaskowa, trójkąt ostrzegawczy i apteczka, jeśli nie chcemy wdawać się w dyskusje z lokalną policją na temat Konwencji Wiedeńskiej.

W Chorwacji obowiązują następujące ograniczenia prędkości:

 • 50 km/h - w terenie zabudowanym
 • 90 km/h - poza terenem zabudowanym
 • 110 km/h - drogi szybkiego ruchu
 • 130 km/h - autostrady
 • 80 km/h - pojazdy z przyczepami

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi - 0,0 promila.

W hotelu i apartamencie

Do gniazdek elektrycznych możemy podłączać sprzęt używany w Polsce, gdyż używany jest tam ten sam standard 230V/50Hz. Na ogół są to gniazdka typu Schuko (podobne do naszych, ale zamiast bolca uziemiającego mają metalowe wypustki na bokach), do których można podłączyć większość używanych u nas współczesnych urządzeń elektrycznych (zasilacze/ładowarki itp).