· Chorwacja · Istria · Banjole

Hotel CENTINERA★★★

obiekt dostępny:
zakwaterowanie:
wykwaterowanie:
wyżywienie:HB

Dostępne pokoje

Obiekt

Położenie

Hotel Centinera to kompleks trzech budynków położonych wśród drzew sosnowych, w miasteczku Banjole oddalonym o 6 km od Puli.

opis miejscowości

BANJOLE to małe, spokojne, miasteczko, usytuowane na południu półwyspu Istria. Jest doskonałym miejscem dla miłośników żeglowania i wędkowania. Jest to również najlepszy rejon nurkowy w północnej Chorwacji. Słynie z wielu dostępnych i bardzo dobrze zachowanych wraków (m.in. Baron Gautch - pomnik pamięci, a zarazem jeden z najciekawszych wraków w Europie). Sąsiedztwo parku Kamieniak jest gwarantem bardzo bogatego życia podwodnego i bardzo dobrze zachowanych lasów gorgonii. W okolicy można spotkać delfiny, które towarzyszą nurkom zarówno na powierzchni jak i pod wodą.

Plaża

Bezpośrednio przy hotelu znajduje się kamienista, skalista plaża.

Informacje o obiekcie

Ośrodek zapewnia zakwaterowanie w 3 oddzielnych pawilonach, w których w sumie znajduje się 139 pokoi. Komfortowe pokoje dla 2, 3 i 4 osób są klimatyzowane i nowocześnie urządzone, a z ich okien roztaczają się widoki na morze. Część z nich posiada balkon a część tylko balkon francuski. Wszystkie posiadają łazienkę z prysznicem i WC, telewizję satelitarną, telefon, Wi-Fi. Do dyspozycji gości jest klimatyzowana restauracja w oddzielnym budynku z tarasem z widokiem na morze, aperitif-bar, basen wewnętrzny (zamknięty w lipcu i sierpniu), bezpłatny parking.

Sport

W pobliżu hotelu ok 250 m są korty tenisowe, boisko do siatkówki, wypożyczalnia rowerów, szkoła nurkowania i windsurfingu, animacje dla dzieci i dorosłych w terminie 18.06-08.09.2017 (za wyjątkiem sobót). Na plaży możliwość wypożyczenia sprzętów wodnych.

Dodatkowe informacje

Istnieje możliwość rezerwacji noclegów w każdy dzień tygodnia do 08.07.2017 i od 20.08.206, w sezonie (08.07-26.08.2017) na zapytanie, wykupienia pełnego wyżywienia.
Hotel organizuje wycieczki fakultatywne m.in. do Wenecji, Parku Narodowego Brjuni.

Wyżywienie

Śniadania (7:00-09:00), obiadokolacje (19:00-21:00) serwowane są w formie smacznego bufetu z napojami do obu posiłków.

Płatności

Cena za osobę.

Bezpłatnie łóżeczko dla dziecka do 3 lat.

Zniżki:

 • 50% - dziecko do 12 lat na łóżku podstawowym.
 • Dostawka (na trzecim i czwartym łóżku):
  • gratis - dziecko do 6 lat na dostawce
  • 50% - dziecko 6-15 lat na dostawce
  • 20% - dorosły na dostawce

Dopłaty:

 • 1,50 EUR / 1 osobę - jednorazowa opłata rejestracyjna (płatna na miejscu)
 • 8 EUR / 1 dzień - obiad z napojami
 • parking 1 EUR / 1 dzień / za pokój
 • Wi-Fi: 7 EUR / pobyt / pokój

Inne:

 • Taksa klimatyczna dodatkowo płatna na miejscu (w recepcji)

Kraj

Chorwacja

Chorwacja to śródziemnomorski kraj o wyjątkowym pięknie, leżący nad Adriatykiem. To kraj lasów, rzek obfitujących w ryby, kraj Jezior Plitwickich i malowniczych pagórków. Tu jak nigdzie indziej góry stykają się bezpośrednio z błękitnym Adriatykiem. Chorwacja to jedno z najmniejszych państw europejskich, zajmujące powierzchnię 56.691 km2. Dlatego hasłem przewodnim tego kraju jest MAŁY KRAJ NA WIELKIE WAKACJE.

Republika Hrvatska niepodległe państwo od 1991 roku, od pierwszego lipca 2013 należy do Unii Europejskiej jako 28 członek wspólnoty. Znajduje się w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego, składającego się z części lądowej - kontynentalnej, śródziemnomorskiej i wyspiarskiej (1185 wysp). Kształtem przypomina bumerang, posiada najbardziej "poszarpaną" linię brzegową w Europie ze względu na ukształtowanie geomorfologiczne.

Kraj o bogatej, często krwawej historii, stanowi dziś jeden z najbardziej ulubionych kierunków wakacyjnego wypoczynku. Bliskość z Polski i świetna infrastruktura komunikacyjna, niebywałe piękno przyrody, jak również słowiańska dusza jej mieszkańców z śródziemnomorskim szlifem, czyni z Chorwacji idealną destynację na niezapomniane wakacje.

Dla podróżnych

O Chorwacji

Powierzchnia Chorwacji wynosi 56.594 km2 z 31.479 km2 wód terytorialnych, na których można żeglować, pływać i nurkować. Łączna długość wybrzeża to 6.278 km. Do Chorwacji należy też 1.244 wysp, wysepek i grzbietów morskich, stąd też popularny zwrot "Kraj tysiąca wysp".
Chorwacja zajmuje największą część wschodniego wybrzeża Adriatyku, części basenu Morza Śródziemnego, która najdalej wrzyna się w głąb lądu europejskiego.

Wąski pas górski Dinara (1.831 m.n.p.m.) oddziela chorwacki pas śródziemnomorski od środkowoeuropejskiej części kontynentalnej, która rozciąga się od wschodnich zboczy Alp na północnym zachodzie do Dunaju na wschodzie, obejmując południową część urodzajnej Niziny Panońskiej.

Klimat w Chorwacji

Na wybrzeżu przeważa przyjemny klimat śródziemnomorski z dużą ilością słonecznych dni w roku. Lata są gorące i suche, a zimy łagodne i wilgotne. Temperatury lekko spadają jeżeli wybierzemy się w kierunku wewnętrznej części, gdzie przeważa łagodny klimat kontynentalny. Na wysokości powyżej 1200 metrów można poczuć świeże górskie powietrze, a w miesiącach letnich temperatura wynosi około 13 ºC.

Waluta

Chorwacja w 2019 roku planuje przejść na euro, ale do tego czasu obowiązuje waluta narodowa, kuna chorwacka. Jedna kuna to 100 lip. Pieniądze można wymienić w jakimkolwiek banku, kantorze, urzędzie pocztowym i w prawie wszystkich agencjach turystycznych, hotelach i na kempingach. W prawie wszystkich instytucjach i bankomatach można również płacić kartami kredytowymi, takimi jak Visa, MasterCard, American Express i Diners itd.

Potrzebne dokumenty

Do podróżowania po Chorwacji obywatelom UE wystarczy dowód osobisty. Chorwackie przepisy celne są w pełni zharmonizowane ze standardami UE.

W Chorwacji, podobnie jak w Polsce, numer alarmowy to 112.

Zwierzęta domowe

Państwa zwierzęta domowe są również mile widziane w Chorwacji! Jeżeli chcecie Państwo zabrać swojego czworonoga do Chorwacji, jedynym warunkiem jest przejście prostego badania przed wjazdem do kraju. Podczas badania zostanie sprawdzone, czy Państwa zwierzę posiada mikrochip, czy jest szczepione przeciwko wściekliźnie i czy posiada paszport lub zaświadczenie weterynaryjne.

Podróż autem

W Chorwacji ważne jest polskie prawo jazdy, trzeba też posiadać dowód rejestracyjny pojazdu i polisę OC. W najpopularniejszych kwestiach przepisy drogowe są bardzo podobne do polskich. Obowiązuje zakaz rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy (dozwolone są zestawy głośnomówiące) oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa dla wszystkich podróżujących pojazdem. W pojeździe powinny znajdować się: kamizelka odblaskowa, trójkąt ostrzegawczy i apteczka, jeśli nie chcemy wdawać się w dyskusje z lokalną policją na temat Konwencji Wiedeńskiej.

W Chorwacji obowiązują następujące ograniczenia prędkości:

 • 50 km/h - w terenie zabudowanym
 • 90 km/h - poza terenem zabudowanym
 • 110 km/h - drogi szybkiego ruchu
 • 130 km/h - autostrady
 • 80 km/h - pojazdy z przyczepami

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi - 0,0 promila.

W hotelu i apartamencie

Do gniazdek elektrycznych możemy podłączać sprzęt używany w Polsce, gdyż używany jest tam ten sam standard 230V/50Hz. Na ogół są to gniazdka typu Schuko (podobne do naszych, ale zamiast bolca uziemiającego mają metalowe wypustki na bokach), do których można podłączyć większość używanych u nas współczesnych urządzeń elektrycznych (zasilacze/ładowarki itp).