· Austria · Dolna Austria · Mönichkirchen

Pensjonat FRANS JOZEF★★★

obiekt dostępny:
zakwaterowanie:
wykwaterowanie:
wyżywienie:BB

Dostępne pokoje

Obiekt

Położenie

Pensjonat położony jest na wysokości 1000 m n.p.m., w miejscowości Mönichkirchen, w uroczym zakątku Wiedeńskich Alp. Mönichkirchen jest oddalone o 90 km od Wiednia (zjazd z autostrady A2 w kierunku Aspang) oraz 90 km od miejscowości Graz.

OPIS MIEJSCOWOŚCI

Mönichkirchen to górska miejscowość turystyczno-wypoczynkowa w Alpach Wiedeńskich położona na południowo-wschodnim stoku pasma Wechsel na wysokości 1000 m. n.p.m. Jest to jedna z nielicznych austriackich miejscowości, która odznacza się leczniczym klimatem wysokogórskim. Od wielu lat liczni goście uważają, iż powietrze w Mönichkirchen, bogate w ozon, sprawia, że z wielką ochotą się tutaj oddycha. Wasserpark Mönichkirchen – Salaerium! Innowacyjna technologia, rewelacyjne położenie a przede wszystkim odpoczynek! Od momentu otwarcia park wodny jest magnesem który przyciąga młode i stare pokolenia. Jest również punktem wycieczek jako temat przewodni woda życie. Park wodny Mönichkirchen to miejsce, w którym można zaczerpnąć morskiego powietrza dzięki Salaerium, czyli miejsca, w którym każdy człowiek, niezależnie od wieku, powinien przynajmniej przez pół godziny, a najlepiej godzinę, wdychać powietrze połączone z inhalacją z gałęzi z drzewa świerkowego skraplanego cząstkami soli. Powietrze, pomimo lokalizacji śródlądowej, jest podobne do morskiego klimatu. Inhalacje są pożądane w szczególności dla ludzi mających problemy z drogami oddechowymi tj. zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok, choroby płuc oraz problemy ze skórą. Przy astmie zaleca się wcześniejsze konsultacje z lekarzem.

Informacje o obiekcie

W pensjonacie znajdują się przytulne pokoje z łazienkami, bezpłatnym Wi‐Fi oraz telewizorami, niektóre również z balkonem. Pensjonat jest oddalony o 400 metrów od bazy narciarskiej Mönichkirchen‐Mariensee, czynnej zarówno latem, jak i zimą. Latem trasy narciarskie zamieniają się w szlaki wędrowne, jak również trasy zjazdów na Mountaincart oraz Rollerbahn. Dodatkową atrakcją jest możliwość skorzystania z basenów termalnych w miejscowości Bad Tatzmannsdorf — oddalonej o 30 km.

Dodatkowe informacje

Możliwość rezerwacji pojedynczych noclegów.

Baza narciarska Mönichkirchen - Mariensee! Zima w Mönichkirchen to doskonała zabawa i niesamowite wrażenia. Baza narciarska Mönichkirchen-Mariensee oferuje doskonale przygotowane trasy narciarskie, które mają zróżnicowany poziom trudności, dzięki czemu każdy może wybrać odpowiednią trasę dla siebie. Baza narciarska składa się z trzech czteroosobowych wyciągów krzesełkowych, które dostosowane są nawet dla najmłodszych miłośników białego szaleństwa! Tuż obok wyciągu znajduję się szkółka narciarska. Szkółka oferuje kursy dla różnych grup wiekowych oraz na różnych poziomach – od początkującego do zaawansowanego. Dodatkowymi atrakcjami są specjalnie przygotowane miejsca w celu wypoczynku podczas jazdy, jak również pięć schronisk, gdzie można napić się ciepłej herbaty bądź zakosztować austriackich specjałów. Więcej informacji na temat cen oraz dokładnej lokalizacji pod adresem: http://www.schischaukel.net/?/23-0-Aktuelles.htm http://webtv.feratel.com/webtv/?bgcolor=72131b&cam=5980&color1=FFFFFF&co...

Termy BAD TATZMANSDORF-BURGENLAND THERME Zrelaksuj się i rozkoszuj pięknem basenów termalnych w miejscowości Bad Tatzmansdorf, oddalonej od miejscowości Monichkirchen zaledwie o 30km. Równowaga między aktywnością i odpoczynkiem: ruch, relaks, pielęgnacja ciała i świadomości. Baseny Termalne Burgenland oparte są na wieloletniej tradycji, zostały stworzone zgodnie z inspiracją romańską. Wody termalne zapewniają trzy kluczowe elementy w celu skutecznego leczenia i łagodzenia chorób układu krążenia i układu mięśniowo-szkieletowego.

Płatności

Cena za jedną osobę w pokoju.

Śniadanie w cenie.

Taksa klimatyczna w cenie.